Terminarz Ligi Narodów. Wiemy, kiedy polscy siatkarze zagrają z Iranem

Terminarz Ligi Narodów. Wiemy, kiedy polscy siatkarze zagrają z Iranem

Siatkarze reprezentacji Polski
Siatkarze reprezentacji Polski Źródło:WPROST.pl / Klaudia Zawistowska
Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w fazie grupowej Ligi Narodów i pewnie awansowała do finałów. Teraz podopiecznych Nikoli Grbicia czeka przerwa od grania, a kolejny mecz z ich udziałem odbędzie się w drugiej połowie lipca. Przypominamy terminarz tegorocznego turnieju.

Polscy siatkarze na zakończenie fazy grupowej Ligi Narodów pokonali Słowenię (3:1) i ostatecznie zakończyli tę część turnieju na drugim miejscu. Po 12 spotkaniach najlepszym dorobkiem punktowym mogą pochwalić się Włosi, którzy i tak z racji, że będą gospodarzami fazy pucharowej, byliby rozstawieni z pierwszego miejsca.

Liga Narodów. Polska zagra z Iranem

Reprezentanci Italii w ćwierćfinale zmierzą się z ósmą drużyną tabeli, czyli Holandią. Biało-Czerwoni powalczą z kolei o awans z Iranem, który w trakcie tegorocznej edycji Ligi Narodów zdołał już pokonać podopiecznych Nikoli Grbicia.

Aktualni mistrzowie świata przegrali z zespołem prowadzonym przez Behrouza Ataeiego na inaugurację zmagań w Gdańsku, co nie napawa optymizmem przed kolejnym starciem obu drużyn. Tym razem jednak Grbić zapewne pośle na parkiet najmocniejszy skład, który ma powalczyć o awans do półfinału turnieju.

Póki co zawodników czeka jednak ponad tydzień przerwy od grania. Faza finałowa Ligi Narodów rozpocznie się dopiero 20 lipca i tego dnia zostaną rozegrane mecze ćwierćfinałowe między Amerykanami i Brazylijczykami oraz Włochami i Holendrami. Polacy z kolei zagrają z Iranem 21 lipca, a spotkanie rozpocznie się o godz. 21.

Liga Narodów 2022. Terminarz ćwierćfinałów

20 lipca (środa):

• Stany Zjednoczone – Brazylia (godz. 18:00)
  • Włochy – Holandia (godz. 21:00)

21 lipca (czwartek)

• Francja – Japonia (godz. 18:00)
  • Polska – Iran (godz. 21:00)

Półfinały odbędą się 23 lipca, a finał i mecz o trzecie miejsce dzień później. Jeśli Biało-Czerwoni wygrają, zmierzą się w półfinale z Brazylią lub Stanami Zjednoczonymi.