Skoki Narciarskie: Polacy wygrali konkurs drużynowy w Klingenthal. Świetny skok Piotra Żyły

Skoki Narciarskie: Polacy wygrali konkurs drużynowy w Klingenthal. Świetny skok Piotra Żyły

Piotr Żyła
Piotr ŻyłaŹródło:Newspix.pl / Nordpole
W sobotę 14 grudnia w niemieckim Klingenthal odbył się konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polska drużyna w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Jakub Wolny zajęła w nim pierwsze miejsce.

Polacy zdobyli 968,7 pkt. i wyprzedzili kolejnych Austriaków o 25 punktów. Na podium stanęli też Japończyk. To drugie podium polskiej reprezentacji w tym sezonie (po trzecim miejscu zdobytym w Wiśle) i zarazem siódme zwycięstwo w historii występów polskiej drużyny na Pucharze Świata.

Przez długi czas istniała obawa, że konkurs nie odbędzie się ze względu na silny wiatr. Z tego powodu odwołano serię próbną, a w konkursie kobiet odbyła się zaledwie jedna seria konkursu. Ostatecznie w konkursie mężczyzn udało się przeprowadzić dwie pełne serie.

Świetny skok Żyły

W pierwszej serii fantastyczny skok oddał Piotr Żyła, który poszybował na odległość 145 m i indywidualnie był gorszy jedynie od Philippa Aschenwalda z Austrii. W drugiej turze, po skoku Jakuba Wolnego Polacy objęli prowadzenie, którego nie stracili już do końca zawodów.

W niedzielę 15 grudnia w Klingenthal odbędzie się konkurs indywidualny. Wystartuje w nim 6 polskich reprezentantów: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot oraz Klemens Murańka. Start zawodów planowany jest na godz. 16:00.

Skoczek narciarski mówi o samobójstwie brata. „Chciałem, żeby był tam ze mną”

Źródło: WPROST.pl / Onet