Magda Linette zagra w finale WTA 250 w Chennai. Dramat jej rywalki w półfinale

Magda Linette zagra w finale WTA 250 w Chennai. Dramat jej rywalki w półfinale

Magda Linette
Magda Linette Źródło:Shutterstock / Mai Groves
Magda Linette zagra o swój pierwszy tytuł w turnieju WTA w tym sezonie. Rozstawiona z numerem trzecim Polka wygrała półfinał w 17 minut. Jej rywalka Katie Swan musiała się poddać.

Magda Linette idzie jak burza w turnieju WTA 250 w Chennai. Rozstawiona z numerem trzecim Polka w pierwszej i drugiej rundzie rozprawiła się po 2:0 najpierw z Moyuką Uchijimą, a następnie z Oksaną Sielechmietjewą. W ćwierćfinale tych rozgrywek poznanianka ograła Rebeccę Marino i awansowała do półfinału, w którym jej rywalką byłą Katie Swan.

Magda Linette wygrała półfinał w 17 minut. Miłe słowa dla rywalki

Ten pojedynek w półfinale turnieju WTA 250 w Chennai trwał tylko 17 minut, kiedy przy wyniku 3:0 dla Magdy Linette, Katie Swan poprosiła o przerwę medyczną, a chwilę później poddała ten mecz. Po spotkaniu Polka zamieściła w swoich mediach społecznościowych wpis, w którym zareagowała na wydarzenia na korcie.

„Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, ale wciąż cieszę się z tego zwycięstwa. Wszystkiego najlepszego dla mojej przeciwniczki, wiem, że wrócisz silniejsza. Do zobaczenia w finale” – napisała Linette.

Kim jest rywalka Magdy Linette. O której tenisistki wyjdą na kort?

Po zwycięstwie w półfinale Polka zmierzy się w swoim pierwszym finale turnieju rangi WTA w sezonie 2022. Rywalką Magdy Linette o tytuł będzie 17-letnia Czeszka Linda Fruhvirtova. Mecz jest zaplanowany na niedzielę 18 września na godz. 15:30 polskiego czasu. Transmisję „na żywo” z tego spotkania będzie można obejrzeć na antenie Canal + i w serwisie streamingowym Canal+Online.

Przeciwniczka Magdy Linette (67. rakieta świata) w najnowszym rankingu WTA zajmuje 130. miejsce. Czeszka w półfinale stoczyła trzygodzinny bój z Nadią Podorską, który ostatecznie wygrała 2:1. To będzie dla Fruhvirtovej pierwszy finał turnieju WTA w karierze.

Piotr Robert Radwański odpowiedział na słowa córki. „Będzie coraz gorzej”