Mistrz Polski uległ siatkarzom ze stolicy. Trzynaste zwycięstwo z rzędu Onico Warszawa!

Mistrz Polski uległ siatkarzom ze stolicy. Trzynaste zwycięstwo z rzędu Onico Warszawa!

Onico Warszawa w wielki stylu pokonało na Torwarze mistrzów Polski i aktualnych liderów PlusLigi Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:21, 27:25, 20:25, 21:25, 15:11). Było to już 13. z rzędu zwycięstwo stołecznych siatkarzy. MVP spotkania wybrany został Nikola Gjorgiew.

Mistrzami Polski uległ siatkarzom ze stolicy

Spotkanie zapowiadane jako hit kolejki przyciągnęło na warszawski Torwar niemal komplet publiczności. Trener Antiga składem nie zaskoczył – w pierwszej szóstce znaleźli się: Włodarczyk, Kowalczyk, Brizard, Gjorgiew, Wrona, Samica i libero Wojtaszek.

Mecz od skutecznych ataków Torresa i Buszka, zaczęli mistrzowie Polski. Do remisu udało się doprowadzić po autowym ataku Bieńka, a blok Andrzeja Wrony dał pierwsze prowadzenie przy stanie 7:6. Bieniek zrehabilitował się chwilę później, notując pierwszego asa serwisowego. Po stronie ekipy z Warszawy ciężar gry brał na siebie kapitan zespołu Andrzej Wrona, którego bloki i skuteczne ataki środkiem okazywały się kluczowe dla losów tej partii meczu. Gra punkt za punkt była korzystna wyłącznie dla Onico. Przewagę udało się utrzymać do samego końca i wygrać seta do 21.

Andrzej Wrona liderem

Druga partia ponownie rozpoczęła się od bardzo wyrównanej rywalizacji. Grę ONICO wciąż “ciągnął” Andrzej Wrona, a na zagrywce i w bloku straszył Antoine Brizard. Po krótkiej przerwie stołeczni zgubili koncentrację – szwankowało zarówno przyjęcie, jak i skuteczny atak. Wszystko wróciło do normy po błędzie Bieńka i obronie Brizarda. Scenariusz z pierwszego seta zaczął się powtarzać – rozpoczęła się gra punkt za punkt, Zaksa pokazała jednak spore doświadczenie i w samej końcówce doprowadziła do remisu. Warszawianie nie wykorzystali aż trzech piłek setowych. Mimo problemów przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając na przewagi 27:25.

Nieoczekiwana zmiana wyniku

Po przerwie do gry w lepszym stylu powróciła drużyna gości. Świetną grą w obronie i bloku już na początku set “odjechali” na 8:4. Z punktu na punkt rozkręcał się Maurice Torres. Trener Onico Stephane Antiga wprowadził też na boisko Jędrzeja Gruszczyńskiego, który zdobył nawet dwa punkty, ale mimo poprawy w przyjęciu strat nie udało się już odrobić, przegrywając seta do 20. Zaksa poszła za ciosem – na początku czwartej partii rozszalał się Wiśniewski, co pozwoliło mistrzom Polski wypracować pierwszą przewagę. Przewaga gości powiększyła się do sześciu punktów (20:14), o czym zadecydował przede wszystkim Torres wspierany przez wprowadzonego Semeniuka. Partia zakończyła się ostatecznie wynikiem 21:25 i o losach meczu zadecydować musiał tie-break. Ostatecznie Onico wygrało tie-breaka 15:11 i cały mecz 3:2.

MVP meczu wybrany został zdobywca 24 punktów, Nikola Gjorgiew. – Wierzyliśmy, że zwycięstwo jest możliwe. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, że mimo problemów jesteśmy razem – powiedział po wielkim, zwycięskim meczu trener Stephane Antiga.