Liga Narodów. Brazylia melduje się w finale. Rywale nie mieli żadnych szans!

Liga Narodów. Brazylia melduje się w finale. Rywale nie mieli żadnych szans!

Ricardo Lucarelli Souza i Yoandy Leal Hidalgo
Ricardo Lucarelli Souza i Yoandy Leal Hidalgo Źródło:Newspix.pl / Michal Nowak
Brazylia potwierdziła swoją dominację w tegorocznej Lidze Narodów. Canarinhos rozbili Francję 3:0 i w niedzielę 27 czerwca powalczą o złoty medal. Drugiego finalistę poznamy po meczu Polska-Słowenia.

Canarinhos okazali się rewelacją tegorocznych rozgrywek Ligi Narodów. W fazie zasadniczej ekipa Carlosa Schwanke (asystent Renana Dal Zotto, który prowadzi kadrę w turnieju) wygrała 13 z 15 spotkań ulegając jedynie Francji oraz Rosji 3:0 i zajęła pierwsze miejsce w tabeli. Trójkolorowi mieli na swoim koncie 11 zwycięstw i 4 porażki (z Serbią, Słowenią, Włochami oraz Holandią).

Liga Narodów. Mecz Brazylia - Francja - relacja, kto wygrał

Brazylijczycy przez całe spotkanie dominowali na boisku. Już w pierwszym secie po atakach Hidalgo wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie. Canarinhos znacznie lepiej prezentowali się także w polu serwisowym oraz w bloku. Trójkolorowi mieli spore problemy ze znalezieniem sposobu na rywali i rozegraniem skutecznych, punktowych akcji. Dopiero w końcówce pierwszego seta Francuzi doprowadzili do remisu 19:19. Po kilku błędach musieli jednak uznać wyższość rywali i porażkę w pierwszej partii meczu 25:20.

W drugim secie niewiele się zmieniło. Brazylijczycy doskonale grali blokiem, przez który nie mógł się przebić Earvin Ngapeth. Przed drugą przerwą techniczną Canarinhos prowadzili 4 punktami. Laurent Tillie korzystał z przerw i bezskutecznie próbował zmotywować swoją drużynę do walki. Drugi set zakończył się popisowym blokiem i wynikiem 25:18.

Nieco bardziej wyrównana była trzecia partia meczu. Francuzi próbowali gonić wynik, jednak rywal okazał się zbyt mocny. Ostatecznie Brazylia wygrała całe spotkanie 3:0 (25:20, 25:18 i 25:19).

Liga Narodów. Mecz Polska – Słowenia – kiedy, o której, gdzie oglądać

O drugie miejsce w finale będą walczyć Polska oraz Słowenia. Przegrany spotka się z Francją w meczu o 3. miejsce. Oba spotkania zaplanowano na niedzielę 27 czerwca.

Mecz Polska – Słowenia zostanie rozegrany w sobotę 26 czerwca 2021 r. godz. 15.00. Transmisja będzie dostępna na TVP 1, Polsacie Sport, na stronach internetowych sport.tvp.pl, Ipla.tv oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych TVP Sport i Ipla.