Piorunująca końcówka Lechii Gdańsk. Górnik Zabrze znowu nie stanął na wysokości zadania

Piorunująca końcówka Lechii Gdańsk. Górnik Zabrze znowu nie stanął na wysokości zadania

Higino Marin, Jakub Kałuziński
Higino Marin, Jakub Kałuziński Źródło:Newspix.pl / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL
Lechia Gdańsk nie ma za dużych szans na podium Ekstraklasy, ale motywacji do gry nie traci. Piłkarze z nadmorskiego miasta pokonali zabrzan i utwierdzili swoją wysoką pozycję w polskiej lidze.

Górnik Zabrze nie może uznać końcówki sezonu 2021/22 do udanych, ponieważ potyczka z Lechią Gdańsk była dla zabrzan trzecią porażką z rzędu i piątym meczem z rzędu bez wygranej. Podopieczni Jana Urbana zdołali raz doprowadzić do remisu, ale gole stracone w końcówce były już nie do odrobienia.

Lechia rozpoczęła strzelanie, Górnik najpierw zdołał wyrównać

Strzelanie w meczu Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk rozpoczęło się od bramki Ilkaya Durmusa, który zgarnął piłkę odbitą przed pole karne i oddał mocny strzał, który po odbiciu się od lewego słupka, trafiła do bramki przeciwnika. Gornik Zabrze odpowiedział dopiero w drugiej połowie. Ponownie był to strzał sprzed pola karnego. Jego autorem został Bartosz Nowak, który wcześniej nie wykorzystał dogodnej sytuacji. To była siódma bramka 28-latka w sezonie. Górnik jeszcze przed ofensywą Lechii Gdańsk miał szansę na wyjście na prowadzenie, ale Rafał Janicki niedokładnie zagrał głową.

Końcówka spotkania ewidentnie należała do Lechii Gdańsk. Obrona Górnika przy jednej z akcji gości zupełnie się pogubiła i ostatecznie sędzia zmuszony był podyktować rzut karny dla nadmorskiej drużyny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Maciej Gajos. Chwilę później Górnik mógł wyrównać, ale strzał z odległości został niesamowicie i trochę przypadkowo wybroniony przez piłkarzy z pola. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było też tym razem. W 86. minucie zabójcza kontra Lechii została sfinalizowana drugim golem Ilkaya Durmasa. Takim też wynikiem (3:1 dla Lechii) zakończyło się całe spotkanie.