Trudne zadanie przed Polakami. To oni staną nam na drodze po medal Ligi Narodów

Trudne zadanie przed Polakami. To oni staną nam na drodze po medal Ligi Narodów

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło: Newspix.pl / Anna Klepaczko/Fotopyk
Polacy udanie zakończyli fazę grupową Ligi Narodów. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w tabeli za Słowenią. To sprawiło, że w finałach zmierzymy się z siatkarską potęgą. Ta reprezentacja już nas w tym roku pokonała.

Ostatni turniej fazy grupowej Ligi Narodów polscy siatkarze rozegrali niemal koncertowo. Biało-czerwoni przeszli przez niego bez większych problemów, pokonując po drodze Włochów, Argentyńczyków, Serbów i Kubańczyków. Dzięki temu na jakiś czas wskoczyliśmy na pierwsze miejsce w tabeli VNL, co pozwalało nam mierzyć się z teoretycznie drugą najsłabszą drużyną, która awansowała do finałów.

Liga Narodów 2024. Słowenia wyprzedziła Polskę. Zmierzymy się z potęgą

Niestety nie na długo znaleźliśmy się na pierwszym miejscu. Przez cały turniej przegraliśmy tylko oba spotkania – z Brazylią i Słowenią, która wciąż walczy o kwalifikację olimpijską. W związku z tym zawodnicy z tego kraju musieli rozpocząć rywalizację w Lidze Narodów najmocniejszym składem. Po wygranej z Serbią w ostatnim spotkaniu siatkarze tej nacji przeskoczyli nas w tabeli VNL.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca biało-czerwoni zagrają z siódmą drużyną tegorocznej fazy interkontynentalnej edycji Ligi Narodów. Jest nią Brazylia, która już raz w tym turnieju znalazła na nas sposób, triumfując 3:1 w Fukuoce. Oczywiście wtedy nie graliśmy najmocniejszym składem. Ponadto Canarinhos przegrali ostatnie trzy z czterech spotkań, ale na Polskę na pewno wyjdą podwójnie zmotywowani.

Kiedy finały siatkarskiej Ligi Narodów 2024?

Liderzy tabeli – Słoweńcy zagrają z Argentyną, Włosi zmierzą się z Francją, a Japończycy staną naprzeciwko Kanadyjczyków. Kto wygra tegoroczną edycję Ligi Narodów? Finały VNL 2024 odbędą się w dniach 27-30 czerwca 2024 w Łodzi.

Tytułu wywalczonego przed rokiem bronią Polacy, którzy pokonali Stany Zjednoczone 3:1. W meczu o brązowy medal reprezentacja Japonii pokonała Włochy. MVP ubiegłorocznego turnieju został Paweł Zatorski.