World Tour siatkarzy plażowych w Rzymie: Polacy walczyli, ale odpadli

World Tour siatkarzy plażowych w Rzymie: Polacy walczyli, ale odpadli

Grzegorz Fijałek (Delic-Pol Norwid Częstochowa) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) odpadli z turnieju World Tour siatkarzy plażowych w Rzymie, ulegając Brazylijczykom Pedro Solbergowi Salgado i Marcio Henrique Barroso Araujo 1:2 (19:21, 22:20, 11:15). Pojedynek był zacięty, szczególnie pierwsze dwa sety. Trwał 56 minut.

Prudel i Fijałek nie musieli grać w eliminacjach turnieju z uwagi na wysokie - piąte miejsce w światowym rankingu. Rozpoczęli udział od fazy grupowej, w której odnieśli dwa zwycięstwa i ponieśli jedną porażkę - pokonali Szwajcarów Martina Lacigę i Jonasa Weingarta 2:1 (13:21, 21:14, 15:12) oraz Rosjan Jurija Bogatowa i Siergieja Prokopiewa 2:0 (21:12, 21:17), a ulegli po trwającym około godziny pojedynku włoskim braciom Matteo i Paolo Ingrosso 1:2 (21:11, 13:21, 15:17).

Do turnieju głównego nie awansowali Michał Kądzioła (Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów), którzy w decydującym meczu przegrali ze szwedzkim duetem Stefan Gunnarsson i Hannes Brinkborg 1:2 (19:21, 21:19, 12:15).

Finał zmagań siatkarzy w Rzymie odbędzie się w 17 czerwca.