Deszcz nie pokonał Radwańskiej. Jest w 1/8 finału turnieju w Montrealu

Deszcz nie pokonał Radwańskiej. Jest w 1/8 finału turnieju w Montrealu

Agnieszka Radwańska (fot.FOTOSPORTS INTERNATIONAL / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem drugim, pokonała w drugiej rundzie niemiecką tenisistkę Monę Barthel 4:6, 6:3, 7:6 (7-5) i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Montrealu (pula nagród 2 168 400 dol.).

Rozgrywanie spotkań w Montrealu utrudniały opady deszczu. Z tego powodu mecz Radwańskiej przerwano na blisko dwie godziny przy stanie 2:2 w decydującej partii.

Po wznowieniu rywalizacji tenisistki prowadziły wyrównaną walkę do samego końca, choć 23-letnia krakowianka dwukrotnie znalazła się w poważnych opałach. Najpierw wybroniła się ze stanu 2:4, a następnie zaczęła odrabianie strat w tie-breaku od 1-4, zanim rozstrzygnęła go na swoją korzyść wynikiem 7-5 i cały mecz trwający dwie godziny i 13 minut.

Był to ich pierwszy pojedynek. Radwańska 6 sierpnia straciła pozycję wiceliderki rankingu WTA Tour na rzecz Rosjanki Marii Szarapowej. Natomiast Barthel jest obecnie 37. na świecie. Kolejną rywalką Polki będzie Chanelle Scheepers z RPA, która pokonała w dwóch dotychczasowych meczach na twardych kortach w 2010 roku: w Stanford 7:5, 4:6, 6:3 oraz w San Diego 7:5, 6:3.