Chorwaci pokonali Słoweńców i zdobyli brąz mistrzostw świata

Chorwaci pokonali Słoweńców i zdobyli brąz mistrzostw świata

Marino Maric, reprezentant Chorwacji podczas próby rzutu (fot. EXPA/ Sebastian Pucher )
Chorwaci sięgnęli po trzecie miejsce rozgrywanych w Hiszpanii mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W meczu o brąz pokonali Słowenię 31:26. Dla Chorwacji to piąte podium w historii mistrzostw.
Obie drużyny stworzyły doskonałe sportowe przedstawienie, które do przerwy było bardzo wyrównane [14:13 dla Chorwatów – red.].  Po czterdziestu minutach Słoweńcy przegrywali jednak już różnicą siedmiu bramek (14:21).

Chorwaci w 2003 roku zostali mistrzami świata, natomiast w latach 1995, 2005 i 2009 roku wywalczyli srebrne krążki.Czwarte miejsce to sukces Słoweńców, których najlepszym dotychczasowym wynikiem w tym turnieju była dziesiąta lokata w 2007 roku.

O złoto zmierzą się gospodarze – Hiszpanie z Duńczykami.