Liga Europy: obrońca tytułu za burtą! Milik zalicza asystę

Liga Europy: obrońca tytułu za burtą! Milik zalicza asystę

Zakończyły się rewanżowe spotkania 1/16 finału Ligi Europy. Największą niespodzianką jest wyeliminowanie obrońców tytułu - Atletico Madryt - z rozgrywek przez Rubin Kazań. Blisko dogrywki była londyńska Chelsea, ale gola na wagę awansu zdobył Hazard.
Obrońcy tytułu z Madrytu pokonali Rubin Kazań - ale przegrali dwumecz. Jedyną bramkę w dzisiejszym meczu strzelił Falcao, ale przed tygodniem jego zespół uległ Rubinowi 0:2. Porażka jest zaskakująca, zwłaszcza, gdy przypomnimy sobie przebieg meczu sprzed tygodnia.

W tamtym spotkaniu Rubin prowadził 1:0, a Diego Simeone - mając w zapasie jeszcze jeden mecz - posłał na koniec gry pod bramkę przeciwnika bramkarza swojej drużyny. To wykorzystał Rubin, który dzięki szybkiej kontrze po rzucie rożnym zdobył drugą bramkę - jak się okazało, na wagę awansu.

Mnóstwo problemów ubiegłorocznym zdobywcom Pucharu Europy sprawiła praska Sparta. Przed tygodniem Chelsea wygrała 1:0, ale dzisiaj przegrywała od 17. minuty, kiedy Petra Cecha pokonał Lafata. Zanosiło się na dogrywkę i ewentualny konkurs rzutów karnych, ale wyrównującą bramkę w ostatnich sekundach meczu strzelił Eden Hazard. Belg dał w ten sposób awans swojej drużynie.

Dobrze zaprezentował się Arkadiusz Milik. Jego Bayer przegrał z Benfiką 1:2, ale Polak zanotował asystę już dwie minuty po wejściu na boisko.

Jedyna dogrywka odbyła się w Bukareszcie. Steaua w regulaminowym czasie gry pokonała Ajax Amsterdam 2:0. Ponieważ w takim samym stosunku Holendrzy wygrali u siebie konieczne było rozegranie dogrywki, która nie wyłoniła zwycięzcy. Konkurs rzutów karnych wygrała Steaua 4:2. Gospodarze wykorzystali wszystkie jedenastki, a ze strony gości pomylili się Lasse Schöne oraz Niklas Moisander.