Real przegrał, Atletico samodzielnym liderem

Real przegrał, Atletico samodzielnym liderem (fot.sxc.hu)
Real Madryt przegrał drugi mecz ligowy w ciągu czterech dni - po porażce w El Clasico "Królewscy" ulegli na wyjeździe Sevilli 1:2. Dzięki temu samodzielnym liderem Primera Division zostało Atletico, które ograło 1:0 Granadę.
"Królewscy" wyszli na prowadzenie już po kwadransie, kiedy Ronaldo trafił do bramki po rzucie wolnym. Piłka szczęśliwie odbiła się od muru i zmyliła Beto. Nie minęło jednak pięć minut, a już było 1:1 - Bacca wykończył błyskawiczną kontrę i pokonał z bliska Lopeza. W podobny sposób zawodnik gospodarzy strzelił zwycięskiego gola po zmianie stron - Rakitić efektownym zwodem minął Pepe i zagrał w pole karne do Bakki, który pokonał Lopeza po raz drugi.

Z powodu porażki "Królewskich" samodzielnym liderem hiszpańskiej ekstraklasy zostało Atletico. Zespół z Madrytu pokonał Granadę 1:0 po golu z 63. minuty Diego Costy.

Atletico ma obecnie 73 punkty w tabeli Primera Division. FC Barcelona ma o jedno oczko mniej, a Real Madryt - o trzy.