Euro 2020. Macedonia Północna postraszyła, ale Holandia pewnie wygrała. Wynik i relacja z meczu

Euro 2020. Macedonia Północna postraszyła, ale Holandia pewnie wygrała. Wynik i relacja z meczu

Georginio Wijnaldum
Georginio WijnaldumŹródło:Newspix.pl / Soenar / Icon Sport
21 czerwca w grupie C zmierzyły się ze sobą Holandia oraz Macedonia Północna. Mimo że drużyna z Bałkonów kilka razy mocno postraszyła Oranje, ostatecznie to i tak podopieczni Franka de Boera wygrali mecz odbywający się w Amsterdamie.

Holandia, zwyciężając z Macedonią Północną, zapisała na swym koncie komplet zwycięstw. Ich droga przez grupę C wyglądała więc na łatwą, ale nawet drużyna Igora Angelovskiego kilka razy mocno dała się we znaki gospodarzom.

Ostrzeżenia od Macedonii Północnej

Mimo iż Oranje dominowali od samego początku starcia, to zespół gości jako pierwszy zadbał o emocje kibiców. Trickovski strzelił gola w 9. minucie, po tym jak w prosty sposób Macedonia dwoma podaniami rozpracowała holenderską defensywę. Były piłkarz Legii nie pomylił się, ale krótko cieszył się z trafienia – po chwili sędzia pokazał spalonego. Kilkanaście minut Trajkovski z kolei uderzył w słupek.

Chwilę potem Holandia skarciła swych przeciwników za ich nieskuteczność. Donyell Malen wyprowadził zabójczą kontrę, którą wykończył Memphis Depay. Kolejną świetną okazję z 30. minuty sam Malen już zmarnował – będąc sam na sam z Dimitriewskim, uderzył prosto w niego.

Georginio Wijnaldum przegonił van Bastena

Drugą połowę Holendrzy rozpoczęli w piorunujący sposób. Najpierw szczęścia próbował De Ligt, lecz jego strzał głową został jeszcze wybity z linii przez jednego z przeciwników. Chwilę później Wijnaldum już się nie pomylił, po tym jak Depay wystawił mu piłkę do pustej bramki. Nie minęło dziesięć minut, a pomocnik już cieszył się z kolejnego trafienia. Tym samym Wijnaldum prześcignął w historycznej klasyfikacji strzelców reprezentacji Holandii Dirka Kuyta czy samego Marco van Bastena! Pomocnik PSG w barwach narodowych strzelił już 25 goli.

Od czasu do czasu Macedończycy wyprowadzali jeszcze ataki – groźne z rzutu wolnego uderzał Bardhi – lecz gospodarze też nie rezygnowali z dalszych ataków, mimo iż mogliby tylko odpoczywać z piłką przy nodze. Najpierw Wijnaldum uderzył nieco ponad bramką, później de Jong trafił w poprzeczkę. Wydawało się, że w 72. minucie Macedończycy będą mieli honorowe trafienie, ale Culinov, mimo pokonania Stekelenburga, musiał obejść się smakiem, ponieważ był na spalonym. Do ostatniego gwizdka wynik spotkania (3:0) już się nie zmienił, głównie ze względu na fakt, że atakujący obu drużyn w kluczowych momentach podawali skrajnie niedokładnie.

Ważnym momentem meczu było też pożegnanie Gorana Pandeva. 38-latek zszedł z boiska w 68. minucie, tym samym kończąc piłkarską karierę. W drużynie narodowej wystąpił 122 razy i strzelił w nich 37 goli.