Euro 2020. UEFA wybiera najlepszą bramkę półfinałów. Możesz oddać swój głos

Mikkel Damsgaard
Mikkel Damsgaard Źródło:Newspix.pl / AFLO
Półfinały Euro 2020 dobiegły końca. UEFA zorganizowała głosowanie, w którym każdy internauta może zagłosować na najlepszą bramkę tej fazy turnieju.

W półfinałowych spotkaniach Anglia grała z Danią, a reprezentacja Hiszpanii walczyła o wielki finał z Włochami. W obu spotkaniach w sumie padło pięć bramek, a trzy z nich zostało wytypowanych do głosowania na najładniejszą bramkę sezonu.

Morata, Chiesa czy Damsgaard?

Reprezentacja Hiszpanii odpadła z  przegrywając z Włochami dopiero po rzutach karnych. Jeden z antybohaterów konkursu jedenastek Alvaro Morata był tym, który w ogóle sprawił, że do tego konkursu doszło. Napastnik został wpuszczony na boisko w 61. minucie, a ponad kwadrans później wpisał się na listę strzelców wyrównując wynik na 1:1. Hiszpan przeprowadził kombinacyjną akcję z Olmo, wyszedł na czystą pozycję i pewnie wykończył akcję przy krótkim słupku.

Federico Chiesa z reprezentacji Włoch otworzył wynik półfinału z Hiszpanami w 60. minucie. Zawodnik z około 12 metra przed bramką Unaia Siomona oddał piękny, techniczny strzał na długi słupek. Bramkarz tylko śledził piłkę wzrokiem, nie odrywając nóg od ziemi. Trzecia bramka nominowana do konkursu jest autorstwa Mikkela Damsgaarda, pomocnika reprezentacji Danii. Zaledwie 21-letni zawodnik Sampdorii rozpoczął strzelanie w półfinale na Wembley. Piłkarz oddał piękny, mierzony strzał z rzutu wolnego i zdobył pierwszą bramkę dla swojej reprezentacji na Euro 2020.

Swój głos można oddać klikając w link poniżej.