UEFA podjęła decyzję ws. burd na stadionie Lechii Gdańsk. Dotkliwa kara

UEFA podjęła decyzję ws. burd na stadionie Lechii Gdańsk. Dotkliwa kara

Kibice Lechii Gdańsk
Kibice Lechii Gdańsk Źródło: Newspix.pl / Mateusz Slodkowski / Cyfrasport/newspix.pl
W trakcie meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev doszło do zamieszek na stadionie. Bójka spowodowała, że spotkanie zostało przerwane, a UEFA musiała wyciągnąć konsekwencje. Kara jest dotkliwa.

Podczas pierwszego meczu w eliminacjach Ligi Konferencji Europy pomiędzy Lechią Gdańsk a Akademiją Pandev doszło do niedopuszczalnego zdarzenia. Chwilę po rozpoczęciu spotkania sędzia musiał przerwać grę, ponieważ na trybunach miała miejsce bójka. Fani zespołu z Trójmiasta bili się z ochroną. Po kilkudziesięciu minutach starcie zostało wznowione, ale istniała pewna groźba przyznania Macedończykom walkowera. Doszłoby do tego, gdyby sytuacja się powtórzyła. Ostatecznie podopieczni Tomasza Kaczmarka wygrali 4:1.

Bójka na stadionie Lechii Gdańsk. UEFA podjęła ostateczną decyzję

Lechiści musieli jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wydarzenia te będą niosły ze sobą poważne konsekwencje. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA dokładnie przyjrzała się tej sprawie i podjęła decyzję. W piątek, 15 lipca ogłoszono karę dla polskiego klubu. Lechia Gdańsk musi uiścić opłatę w wysokości 50. tysięcy euro. Ponadto zdecydowano się zamknąć stadion na jeden mecz, lecz kara ta została zawieszona na okres dwóch lat.

Policja dzień po spotkaniu poinformowała, że udało jej się aresztować przynajmniej cztery osoby, które brały udział w bijatyce. Zapowiadano, że wkrótce dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Przypomnijmy, że w starciu rewanżowym gdańszczanie pokonali swoich rywali 2:1, choć jako pierwsi stracili gola. Na szczęście udało im się odwrócić losy tego meczu. Awansowali do drugiej rundy, w której przyjdzie im się zmierzyć z austriackim Rapidem Wiedeń, czyli przeciwnikiem ze zdecydowanie wyższej półki.

Kapitalny rzut Wojciecha Nowickiego. Co za początek mistrzostw świata!