Program mistrzostw świata w lekkoatletyce. Kiedy i o której godzinie kolejne starty Polaków?

Program mistrzostw świata w lekkoatletyce. Kiedy i o której godzinie kolejne starty Polaków?

Anna Wielgosz
Anna Wielgosz Źródło: Newspix.pl / Radosław Jóźwiak/ CYFRASPORT
Szósty dzień mistrzostw świata w lekkoatletyce dostarczył polskim kibicom wielu rozczarowań, a honor Biało-Czerwonych uratowała jedynie Anna Kiełbasińska. Przed naszymi reprezentantami jeszcze jednak wiele szans na udane występy, a my przypominamy terminarz czempionatu.

Polacy bardzo udanie rozpoczęli mistrzostwa świata w lekkoatletyce, bo już pierwszego dnia srebro w chodzie na 20 kilometrów wywalczyła Katarzyna Zdziebło. Dzień później krążek z tego samego kruszcu zdobył Wojciech Nowicki, który przegrał rywalizację jedynie z Pawłem Fajdkiem. Na tym niestety koniec dotychczasowych osiągnięć Biało-Czerwonych w Eugene, a medalu nie udało się wywalczyć polskim pretendentkom do miejsc na podium: Malwinie Kopron i Adriannie Sułek.

MŚ w lekkoatletyce. Przed nami start Polki

Wielu rozczarowań dostarczył szósty dzień mistrzostw, w którym startowali m.in. nasi biegacze. Patryk Sieradzki, Mateusz Borkowski i Patryk Dobek odpadli w eliminacjach na 800 metrów, co było dużym zaskoczeniem szczególnie w przypadku ostatniego z wymienionych zawodników, który przed rokiem wywalczył brąz igrzysk olimpijskich na tym samym dystansie. Do finału biegu na 400 metrów nie zdołała z kolei awansować Natalia Kaczmarek, a honor naszych reprezentantów uratowała startująca w tej samej konkurencji Anna Kiełbasińska.

Półfinały biegu na 800 metrów, bez udziału polskich zawodników, odbędą się w nocy z czwartku na piątek. Również w nocy w eliminacjach pobiegnie Anna Wielgosz, która jest jedyną naszą reprezentantką startującą siódmego dnia mistrzostw świata.