Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Alicja Konieczek bez medalu w biegu na 3000 metrów z przeszkodami

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Alicja Konieczek bez medalu w biegu na 3000 metrów z przeszkodami

Alicja Konieczek
Alicja KonieczekŹródło:PAP / Adam Warżawa
Alicja Konieczek zajęła czwarte miejsce w finale biegu na 3000 m z przeszkodami na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Rywalki były zbyt mocne, by móc powalczyć chociaż o trzecie miejsce. Złoty medal zdobyła Luiza Gega, a za nią linię mety przebiegły Lea Meyer i Elizabeth Bird.

Po pięciu dniach lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium Polska zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Biało-czerwoni mają w dorobku osiem medali: dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe. W sobotę Biało-Czerwoni poprawili ten wynik.

Monachium 2022. Awans Alicji Konieczek do finału biegu na 3000 m z przeszkodami

Szóstego dnia mistrzostw Europy w Monachium swoją szansę na medal mieli kolejni Biało-Czerwoni. W tym Alicja Konieczek, która w czwartek 18 sierpnia wraz z Patrycją Kapałą wystartowały w eliminacjach biegu na 3000 m z przeszkodami.

Konieczek wzięła udział w pierwszym biegu eliminacyjnym, w którym zajęła trzecie miejsce i z wynikiem 9.33,54 awansowała do sobotniego finału. Z kolei Kapała wystartowała w drugiej serii i z czasem 9.59,46 zajęła jedenastą pozycję w swojej serii. Niestety ten wynik nie pozwolił jej cieszyć się z kwalifikacji do finału.

Ostatecznie do finału Do finału awansowało 15 zawodniczek, po pięć najszybszych w dwóch biegach eliminacyjnych oraz pięć z najlepszymi czasami.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Występ Konieczek w finale

Zawodniczki zameldowały się na bieżni po godz. 22:13. Od początku Polka biegła nie forsując się, najpierw jako szósta, ale tempo, które od początku narzuciły Luiza Gega, Lea Meyer i Elizabeth Bird było zbyt mocne, by mu dorównać. Na cztery okrążenia przed końcem Polka plasowała się dopiero na dziesiątej pozycji. Pod koniec biegu Biało-Czerwona wykrzesała z siebie resztki sił i ruszyła do przodu, ostatecznie awansując na czwartą lokatę. Pierwsza trójka miała zbyt dużą przewagę nad resztą stawki i ostatecznie Polka finiszowała tuż za podium.

Złoty medal zdobyła Luiza Gega z Albanii z czasem 9:11.31. Tuż za nią wyścig skończyła Niemka Lea Meyer z wynikiem 9:15.35. Trzecia w 9:23.18 na metę dobiegła Elizabeth Bird z Wielkiej Brytanii. Alicja Konieczek finiszowała z czasem 9:25.15.