Najlepszy zawodnik reprezentacji Polski na MŚ według czytelników „Wprost”. Wyniki głosowania

Najlepszy zawodnik reprezentacji Polski na MŚ według czytelników „Wprost”. Wyniki głosowania

Reprezentacja Polski
Reprezentacja PolskiŹródło:PAP / Tomasz Wiktor
Droga podopiecznych Nikoli Grbicia do finału mistrzostw świata w siatkówce była długa i wyboista. Jedyną porażkę w tym czempionacie Biało-Czerwoni zanotowali w finale z Włochami. Czytelnicy „Wprost.pl” zdecydowali, kto był najlepszym reprezentantem Polski na tym turnieju.

W związku z zakończeniem tegorocznej edycji zorganizowaliśmy głosowanie na najlepszego polskiego siatkarza tego turnieju. Czytelnicy „Wprost” mogli oddać swój głos na jednego spośród czternastu powołanych przez Nikolę Grbicia siatkarzy.

W głosowaniu brali udział:

• Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz;
  • Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka;
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba;
  • Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;
  • Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski.

Najlepszy siatkarz turnieju. Wyniki głosowania czytelników „Wprost”

Zdaniem czytelników „Wprost” najlepszym reprezentantem Polski na tegorocznych mistrzostwach świata był Kamil Semeniuk, który uzyskał 28,25 proc. wszystkich głosów. Przyjmujący Sir Safety Perugia łącznie w tym czempionacie zdobył 87 punktów, z czego 72 w ataku, pięć blokiem i 10 zagrywką. W klasyfikacji najlepiej punktujących uplasował się na dziewiątym miejscu. Postawa naszego reprezentanta została doceniona przez organizatorów tego turnieju i został on wybrany najlepszym przyjmującym mistrzostw świata razem z Brazylijczykiem Lealem.

Tuż za Kamilem Semeniukiem na drugim miejscu czytelnicy „Wprost” uplasowali Aleksandra Śliwkę, który na początku mistrzostw świata był krytykowany i pojawiały się głosy, by został zmieniony przez np. dobrze dysponowanego Tomasza Fornala. Selekcjoner Nikola Grbić nie uległ presji i cały czas stawiał na przyjmującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który odpłacił się najlepiej jak mógł, czyli dobrą grą. Po ćwierćfinale z USA Bartosz Kurek powiedział, że „Śliwka się dużo nasłuchał i naczytał, a wygrał nam ten mecz”. Przyjmujący na czempionacie zdobył 68 punktów – 61 z ataku, pięć po bloku i dwa z zagrywki.

Na ostatnim miejscu podium – zdaniem kibiców – znalazł się Mateusz Bieniek, który podobnie jak Aleksander Śliwka zdobył na mistrzostwach świata 68 punktów. Tylko środkowy PGE Skry Bełchatów skończył 41 ataków, wykonał skutecznych 16 bloków i zdobył 11 punktów z zagrywki. Bieńka docenili nie tylko czytelnicy „Wprost”, ale i organizatorzy turnieju, którzy wręczyli mu i Gianluce Galassi'emu tytuł najlepszych środkowych czempionatu.