Dobra postawa Polaków na pierwszym olimpijskim treningu. Kamil Stoch i Piotr Żyła w czołówce

Dobra postawa Polaków na pierwszym olimpijskim treningu. Kamil Stoch i Piotr Żyła w czołówce

Piotr Żyła
Piotr Żyła Źródło:WPROST.pl / Klaudia Zawistowska
Ostatnie dni zdominowała dyskusja o sprzęcie polskich skoczków, która może odsuwać na dalszy plan czekającą nas rywalizację olimpijską. Co najważniejsze, Biało-Czerwoni dalej prezentują przebłyski dalszej formy, co udowodnili podczas pierwszego treningu w Chinach.

Chociaż pierwszy konkurs olimpijski zostanie przeprowadzony dopiero w niedzielę 6 lutego, to już na kilka dni przed startem skoczkowie pojawili się na skoczni w Zhangjiakou. Na środę zaplanowano trzy treningi, a podczas pierwszego z nich z dobrej strony zaprezentowali się liderzy naszej kadry.

Pekin 2022. Wyniki treningu skoczków

Najdalej z Biało-Czerwonych lądował Kamil Stoch, który osiągnął 102,5 m i zajął drugie miejsce. Nieco krócej poszybował Piotr Żyła, a 99,5 m pozwoliło mu na uplasowanie się na siódmej pozycji. Do walki o miejsce w drużynie włączył się Stefan Hula, który skoczył 93,5 m i był 26. Dawid Kubacki lądował 1,5 m bliżej i został sklasyfikowany na 29. miejscu. Najsłabiej z podopiecznych Michala Doleżala poradził sobie Paweł Wąsek, który skoczył zaledwie 80,5 m (51. lokata). Pierwszy trening wygrał Manuel Fettner.

Z zawodników zajmujących miejsca w czołowej „10” Pucharu Świata najlepiej zaprezentował się Cene Prevc, który był trzeci (99,5 m). Dobrze skakali również Austriacy - Stefan Kraft był czwarty, a Daniel Huber szósty. Lider klasyfikacji generalnej Karl Geiger osiągnął 95 m, co pozwoliło mu na zajęcie dopiero 20. lokaty. Nieco wyżej został sklasyfikowany Ryoyu Kobayashi (95,5 m i 14. miejsce).