Paulo Sousa: Musimy wygrać. W niedzielę Polska zmierzy się z Andorą

Paulo Sousa: Musimy wygrać. W niedzielę Polska zmierzy się z Andorą

Robert Lewandowski i Paulo Sousa
Robert Lewandowski i Paulo SousaŹródło:Newspix.pl / Lukasz Grochala/cyfrasport
Nikt nie ma wątpliwości, że wygrana w niedzielnym meczu z Andorą to obowiązek. Znajdująca się na 151. miejscu rankingu FIFA drużyna z południowo-zachodniej Europy zostanie podjęta przez Polaków na stadionie Legii Warszawa.

W pierwszym meczu reprezentacji pod wodzą Paulo Sousy Polacy zdołali jedynie zremisować z solidną drużyną węgierską. Można oczekiwać od portugalskiego trenera, że pierwszego zwycięstwa za sterami naszej drużyny uświadczy on w niedzielę 28 marca, bowiem przeciwnikiem biało-czerwonych będzie obiektywnie o wiele słabsza drużyna.

Ciężka sytuacja w meczu z reprezentacją Węgier, w której Polacy cały mecz musieli gonić wynik, pokazała, że nasza drużyna ma silną mentalność. Teraz jeszcze trzeba tylko przełożyć to na wyniki. Robert Lewandowski po remisie z Węgrami w mediach społecznościowych umieścił wpis, w którym napisał: „Szanujemy ten punkt, ale wiemy też jak wiele pracy przed nami. Gramy dalej”.

Mentalność zwycięzców

Na wczorajszej konferencji prasowej Paulo Sousa zapowiedział, że w meczu z Andorą od pierwszej minuty zagrają Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny. Selekcjoner powiedział, że wystawienie najlepszego napastnika na świecie od pierwszej minuty w takim meczu jest wiadomością, że interesuje ich tylko wygrana. – Nie można myśleć o zwycięstwie dopiero w trakcie meczu. Trzeba to robić jeszcze przed jego rozpoczęciem – dokończył myśl Paulo Sousa.

Mecz pomiędzy Polską a Andorą rozpocznie się o godzinie 20:45. Zapraszamy do relacji na żywo na naszej stronie. Transmisję śledzić będzie można na TVP1 i TVP Sport.