LM: Arsenal za burtą! Dwa gole z Monaco nie wystarczyły

LM: Arsenal za burtą! Dwa gole z Monaco nie wystarczyły

Dymitar Berbatow (FOT. ICON SPORT/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Arsenal pokonał na wyjeździe AS Monaco 2:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Do ćwierćfinału awansowali jednak gospodarze dzięki zaliczce z pierwszego spotkania. Gole dla "Kanonierów" zdobyli Giroud oraz Ramsey.
Po porażce 1:3 w Londynie podopieczni Arsene'a Wengera nie mieli na co czekać w księstwie i od razu rzucili się do odrabiania strat. Francuski zespół jednak imponował spokojem w defensywie. Gospodarze nie zapuszczali się pod bramkę Ospiny, ale spokojnie bronili swojej zaliczki z Londynu.

Spokój AS Monaco trwał do 36. minuty, kiedy do bramki po strzale z ostrego kąta trafił Giroud, a już dwie minuty później na 2:0 mógł podnieść Welbeck.

TAK RELACJONOWALIŚMY

Po zmianie stron gospodarze nie poszli na wymianę ciosów i nadal bronili swojej przewagi. "The Gunners" rozpaczliwie potrzebowali kolejnych bramek. Udało się w końcu w 79. minucie, kiedy Walcott uderzył w słupek. Futbolówka trafiła do Kurzawy, ale ten zamiast wybić ją daleko poza własne pole karne, kopnął prosto pod nogi Ramseya. Ten oddał płaski strzał na dalszy słupek i pokonał Subasicia.

Do końca meczu pomimo huraganowych ataków gości wynik nie uległ już zmianie. Dzięki zaliczce z pierwszego meczu z awansu do ćwierćfinału Champions League cieszy się AS Monaco.