Groźne zderzenie piłkarzy Legii Warszawa. Pojechali do szpitala

Groźne zderzenie piłkarzy Legii Warszawa. Pojechali do szpitala

Kacper Tobiasz
Kacper Tobiasz Źródło: Shutterstock / Mikołaj Barbanell
W meczu Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław doszło do groźnej sytuacji. Kacper Tobiasz i Artur Jędrzejczyk nie dokończyli spotkania i trafili do szpitala. Goncalo Feio udzielił więcej informacji na ten temat.

W meczu szóstej kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzył się u siebie z Legią Warszawa. Obie drużyny podzieliły się punktami. Pierwsi do bramki trafili Wojskowi za sprawą Bartosza Kapustki, a wyrównującego gola strzelił Tommaso Guercio.

Groźne zderzenie dwóch piłkarzy Legii Warszawa

Niestety tuż przed końcem pierwszej połowy meczu doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji z udziałem dwóch Legionistów – Kacpra Tobiasza i Artura Jędrzejczyka. Piłkarze zderzyli się głowami i padli na boisko. Zakrwawiony bramkarz dał radę się podnieść i o własnych siłach opuścić murawę, a defensorowi musieli pomagać lekarze.

Poszkodowani piłkarze nie wyszli na drugą połowę, a w przerwie zmienili ich Gabriel Kobylak oraz Radovan Pankov. – Tobiasz i Jędrzejczyk pojechali w przerwie do szpitala – powiedział Goncalo Feio.

Co się stało piłkarzom Legii Warszawa?

Kacper Tobiasz musiał być szyty przez lekarzy. – Miał na czole dość głęboką ranę. Potrzebne było szycie – powiedział Feio, cytowany przez TVP Sport.

Z kolei w przypadku Artura Jędrzejczyka sytuacja wyglądała na dużo groźniejszą. – Co do "Jędzy", musiał być przewieziony, bo już na boisku stracił przytomność. Miał badanie tomografii, czeka na wyniki – powiedział trener Legii Goncalo Feio.

– Nie jest idealnie, ale nie jest też bardzo źle – wyznał trener po meczu.

Serwis legia.net poinformował, iż poszkodowani zawodnicy "wracali do Warszawy klubowym autokarem, razem z zespołem".

Kiedy kolejny mecz Legii Warszawa?

Następny mecz Legia Warszawa rozegra w czwartek w ramach eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Nie wiadomo, czy Jędrzejczyk i Tobiasz będą mogli zagrać w tym spotkaniu. Wojskowi zmierzą się z kosowską KF Dritą, którą w pierwszym meczu pokonali 2:0. Piłkarze usłyszą pierwszy gwizdek o godzinie 20:00. Spotkanie rozgrywane w Kosowie będzie transmitowane w Telewizji Polskiej. O wszystkim poinformował Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport.

„Rewanżowe spotkanie ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Dritą a Legią Warszawa będzie transmitowane wyłącznie w TVP Sport. Zapraszamy w czwartek 29 sierpnia o 20:00” – czytamy.
Ironiczny głos po klęsce polskich drużyn w Europie. „Idziemy na rekord”