„Setka” Roberta Lewandowskiego dla FC Barcelony. Wielki triumf w hitowym meczu

„Setka” Roberta Lewandowskiego dla FC Barcelony. Wielki triumf w hitowym meczu

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło: PAP/EPA / David Borrat
FC Barcelona rozbiła na wyjeździe Gironę 4:1 w niedzielnym hicie LaLiga. Swój mecz numer 100 w barwach Dumy Katalonii zagrał Robert Lewandowski, choć bez gola.

Trener Hansi Flick kontynuuje świetną passę w roli szkoleniowca FC Barcelony. Odkąd Niemiec przejął zespół, Duma Katalonii radzi sobie fenomenalnie w LaLiga. Wydawało się, że dużym wyzwaniem dla katalońskiego teamu będzie wyjazdowy mecz z Gironą. Rewelacja poprzedniego sezonu okazała się być jednak tylko tłem dla drużyny niemieckiego trenera.

Robert Lewandowski z jubileuszem, Barca z efektownym zwycięstwem

Bohaterem pierwszych 45 minut w wykonaniu lidera tabeli był Lamine Yamal. Młodziutki Hiszpan nie ma zamiaru zwalniać tempa po Euro 2024, nadal zachwycając na murawie swoim polotem z piłką i niezwykłym wręcz talentem. Jak tak dalej pójdzie, za parę lat kibice Barcy na dobre przestaną tęsknić za Lionelem Messim. Yamal w pierwszej połowie w Gironie zdobył dwa gole, przy jednym z trafień asystował Robert Lewandowski.

Polak miał dodatkową motywację, bo właśnie w niedzielę rozgrywał setne spotkanie w barwach klubu z Katalonii. Co więcej, RL9 miał kilka okazji do tego, żeby zaakcentować swój jubileusz golem. Ostatecznie jednak – zwłaszcza w drugiej połowie – brakowało skuteczności. Mając już prowadzenie 4:0, w 68 minucie trener Flick zdecydował się ściągnąć z murawy swojego asa. Gole Lewandowskiego zapewne przydadzą się jeszcze przy innych okazjach.

Dodajmy, że Barcelona nie przeszła przez mecz w Gironie suchą stopą. Kontuzji doznał strzelec gola na 3:0 Dani Olmo.

Dodatkowo gospodarze zdobyli bramkę honorową, a przyjezdni musieli kończyć mecz w osłabieniu po czerwonej kartce, którą za brutalny faul otrzymał Ferran Torres. Nie przeszkodziło to jednak w zwycięstwie i dopisaniu piątej wygranej w... piątym meczu sezonu. Trzeba przyznać, imponujące otwarcie rozgrywek przez Barcę.

Robert Lewandowski zachwyca w barwach FC Barcelony

Liczby wykręcane przez polskiego napastnika w Hiszpanii robią spore wrażenie. Lewandowski w 100 oficjalnych meczach dla Barcelony zdobył 63 gole. Do tego należy dołożyć 18 asyst. Barcelona wygrała z Polakiem w składzie 66 meczów, 13 spotkań zakończyło się remisami, było również 21 porażek.

W pierwszych czterech meczach nowego sezonu LaLiga polski napastnik cztery gole. Rozkładając trafienia Lewandowskiego na poszczególne rozgrywki, najwięcej zdobył ich w lidze hiszpańskiej, aż 46. Do tego osiem w Lidze Mistrzów, jednego w Lidze Europy UEFA i po cztery trafienia w Pucharze oraz Superpucharze Hiszpanii.

Właściciel Wisły Kraków kontra rozwścieczeni kibice. Sceny grozy tuż po meczu!
Szokujące słowa o Fernando Santosie. „On się nie mył. Dezodorantu nie używał”

Źródło: WPROST.pl / X / @CANALPLUS_SPORT