Fatalna informacja od rzecznika reprezentacji. Bohater meczu z San Marino kontuzjowany

Fatalna informacja od rzecznika reprezentacji. Bohater meczu z San Marino kontuzjowany

Adam Buksa
Adam BuksaŹródło:Newspix.pl / Tomasz Jastrzębowski/ Foto Olimpik
Jakub Kwiatkowski poinformował w mediach społecznościowych o kontuzji, jakiej doznał Adam Buksa. Z krótkiego komunikatu wynika, że snajper reprezentacji Polski przez kilka najbliższych tygodni będzie miał przerwę w treningach.

„Adam Buksa z powodu złamania III kości śródstopia nie weźmie udziału w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji. Zawodnika czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach. Na ten moment sztab kadry nie przewiduje dodatkowych powołań w miejsce kontuzjowanego Buksy” – przekazał na Twitterze Jakub Kwiatkowski.

Przypomnijmy, Adam Buksa zadebiutował w reprezentacji Polski na początku września, podczas wygranego meczu z Albanią. Zawodnik New England Revolution pierwszy mecz w narodowych barwach uczcił bramką, a wysoką skutecznością popisał się jeszcze trzy dni później. W starciu z San Marino strzelił trzy bramki, znacznie przyczyniając się do wygranej 7:1.

Powrót do Europy coraz bliżej

Dobre występy w MLS oraz w kadrze Paulo Sousy sprawiły, że Buksa znalazł się w centrum zainteresowań kilku europejskich klubów. Jeszcze przed wrześniowym meczem z Anglią Mateusz Borek zdradził, że do Warszawy przyjechali przedstawiciele Leicester City, którzy mieli obserwować napastnika w akcji.

Zainteresowanie mistrza Anglii z sezonu 2015/2016 Buksą potwierdził także w rozmowie z WP SportoweFakty włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. – Wiem, że Paulo Sousa bardzo go ceni i wiem, że bardzo ceni go również Leicester City. Prawdopodobnie w przyszłości będzie kolejnym reprezentantem waszego kraju w Premier League – przekazał.