Polki pokonały Kanadę i wciąż mają szanse na awans. Tak wygląda tabela mistrzostw świata w siatkówce

Polki pokonały Kanadę i wciąż mają szanse na awans. Tak wygląda tabela mistrzostw świata w siatkówce

Siatkarki reprezentacji Polski
Siatkarki reprezentacji Polski Źródło: PAP / Roman Zawistowski
Mecz polskich siatkarek z Kanadyjkami dostarczył wielu emocji, a Biało-Czerwone po heroicznym boju zdołały wywalczyć dwa punkty. To oznacza, że wciąż są w walce o ćwierćfinał mistrzostw świata, ale muszą wygrać z Niemkami, jeśli chcą awansować bez oglądania się na rywalki. Podpowiadamy, jak wygląda tabela po meczu naszych zawodniczek.

Polskie siatkarki awansowały do drugiej fazy grupowej mistrzostw świata z 10 punktami na koncie za zwycięstwa z Chorwacją, Tajlandią i Koreą Południową oraz dwa sety „urwane” Turczynkom. Taki dorobek oznaczał, że podopieczne Stefano Lavariniego nie mogą pozwolić sobie na kolejne potknięcia i chcąc marzyć o awansie do ćwierćfinału, muszą wygrywać także z faworytkami.

MŚ w siatkówce. Polki z cennym zwycięstwem

Biało-Czerwone na inaugurację rywalizacji w grupie F uległy Serbkom, czyli aktualnym mistrzyniom świata. Polki szybko powetowały sobie tę porażkę i w trzech setach rozbiły Amerykanki, odnotowując cenne zwycięstwo za trzy punkty. Wygrana z mistrzyniami olimpijskimi dała zespołowi prowadzonemu przez Lavariniego awans na czwarte miejsce w tabeli i oznaczała, że naszym zawodniczkom wystarczą dwa zwycięstwa, by bez oglądania się na rywalki awansować do fazy pucharowej.

Starcie z Kanadyjkami, które także liczyły się w walce o ćwierćfinał, dostarczył wielu emocji. Polki wprawdzie wygrały pierwszą partię, ale dwa kolejne sety padły łupem rywalek, które wykorzystały słabszy okres gry Biało-Czerwonych. Te jednak i tak zdołały doprowadzić do tie-breaka, a następnie przypieczętować zwycięstwo 3:2, które dało im dwa punkty.

Tabela mistrzostw świata w siatkówce

Wygrana z Kanadą po tie-breaku pozwoliła Polkom utrzymać się na czwartym miejscu w tabeli. To oznacza, że nasze zawodniczki wygrywając z Niemkami, uzyskają awans do ćwierćfinału bez względu na wyniki innych spotkań. Jeśli Biało-Czerwone przegrają, będą musiały liczyć na korzystne rozstrzygnięcia pozostałych meczów.

Miejsce Drużyna Liczba punktów Rozegrane mecze Wygrane Porażki Stosunek setów Stosunek punktów