Groźna kontuzja siatkarza Skry Bełchatów. Prosto z boiska trafił do szpitala

Groźna kontuzja siatkarza Skry Bełchatów. Prosto z boiska trafił do szpitala

Kacper Piechocki znoszony z boiska
Kacper Piechocki znoszony z boiska Źródło:Newspix.pl / Mariusz Palczyński/ MPAimages.com
PGE Skra Bełchatów w 16. kolejce PlusLigi przegrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie, co nie jest jedynym zmartwieniem drużyny prowadzonej przez Joela Banksa. Podczas meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznał Kacper Piechocki, którego przewieziono do szpitala.

Mecz PGE Skry Bełchatów z Aluron CMC Wartą Zawiercie był jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 16. kolejki PlusLigi. Mecz rozstrzygnął się w pięciu setach, a górą ostatecznie byli goście, którzy w tie-breaku wygrali 15:13 i wciąż plasują się w ścisłej czołówce ligowej. Skra z kolei odnotowała dziewiątą porażkę w sezonie, co nie jest jedynym zmartwieniem zespołu prowadzonego przez Joela Banksa.

PlusLiga. Kacper Piechocki trafił do szpitala

W trakcie spotkania kontuzji doznał Kacper Piechocki, który na początku trzeciego seta przy jednej z obron upadł za bandy reklamowe. Libero Skry wyraźnie ucierpiał i trzymał się za łokieć, przez co od razu udzielono mu pomocy medycznej. Siatkarza zniesiono z boiska, a następnie przewieziono do szpitala – podaje serwis siatka.org.

Klub z Bełchatowa informował na bieżąco, że „nic nie wskazuje na to, aby występowało zagrożenie dla zdrowia zawodnika”. Na te doniesienia od razu zareagowali przedstawiciele Warty Zawiercie. „Trzymamy kciuki, żeby nie było to nic poważnego” – napisali. Sam zawodnik dodał później zdjęcie ze szpitala, wyjaśniając, że jest już po „odbarczającym zabiegu”, a w niedzielę czekają go kolejne badania.

Kacper Piechocki w szpitalu

Kacper Piechocki, który jest synem obecnego prezesa Skry, w klubie z Bełchatowa gra od 2014 roku. 27-letni libero ma na swoim koncie tytuł mistrza Polski, krajowy puchar oraz trzy Superpuchary, a po sukcesy sięgał również z młodzieżowymi reprezentacjami kraju. Piechocki zdobywał m.in. srebro mistrzostw Europy kadetów oraz mistrzostw europy juniorów, a także brązowy medal mistrzostw świata kadetów.