Niepokojący wpis gwiazdy ZAKSY. „Nadszedł czas...”

Erik Shoji
Erik Shoji Źródło:Newspix.pl / Natanael Brewczynski / 400mm.pl
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała ważne starcie z Treflem Gdańsk. Po tym spotkaniu zastanawiający wpis zamieścił libero Kędzierzynian – Erik Shoji.

W hicie 26. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła u siebie Trefl Gdańsk. To był bardzo ważny mecz dla gospodarzy pod względem walki o grę w fazie play-off. To spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Kędzierzynian, którzy za sprawą Bartosza Bednorza i Łukasza Kaczmarka odskoczyli na pięć „oczek” (8:3). W tym secie ZAKSA była niemal bezbłędna i dyktowała warunki. Pierwszy set ostatecznie zakończył się wynikiem 25:16.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z Treflem Gdańsk

Po tej partii mogło się wydawać, że gospodarze bez większych problemów rozprawią się z rywalami, tym bardziej że w drugim secie prowadzili 15:11. Jednak dość niespodziewanie Gdańskie Lwy wróciły do gry i najpierw doprowadziły od wyrównania, a następnie odskoczyły – 19:21. Pod koniec tej partii na boisku zameldował się Aleksander Śliwka, ale kapitan ZAKSY nie dał rady odmienić losów swojej drużyny i Kędzierzynianie przegrali 20:25.

instagram

Nie zrażając się porażką w drugiej partii ZAKSA kontynuowała swoją grę z początku poprzedniej odsłony. Byli w stanie nawet odskoczyć na pięć pkt (15:10), ale Kędzierzynianie nie byli w stanie jej utrzymać. Duża w tym zasługa świetnych zagrywek Lukasa Kampy, dzięki którym objęli prowadzenie 16:17 i już go nie wypuścili z rąk. Trzeci set zakończył się wynikiem 21:25. Czwarta partia okazała się ostatnią, a Trefl Gdańsk ograł gospodarzy 17:25 i wygrał to spotkanie 1:3.

Niepokojący wpis Erika Shoji'ego

Po tym spotkaniu niepokojący wpis zamieścił Erik Shoji – libero Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. „Nadszedł czas, abym zrobił sobie przerwę od mediów społecznościowych” – napisał na Instastories.

W kolejnej linijce postanowił uspokoić swoich obserwujących: „Nie martw się, wszystko jest w porządku, po prostu nie robiłem sobie przerwy od lat i czuję, że nadszedł czas, aby to zrobić. Moim celem jest pozostanie poza nimi przez tydzień” – kontynuował.

„Nie będę czytał żadnych wiadomości ani komentarzy, więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować, po prostu napisz do mnie. Mój menedżer ds. mediów społecznościowych będzie publikował dla mnie posty na Tik Tok, ale nie będę korzystać z aplikacji. Dziękuję za wsparcie i do zobaczenia wkrótce” – zakończył.

Po 26. kolejkach Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zajmuje 7. miejsce w tabeli PlusLigi. Aktualni wicemistrzowie Polski mają na swoim koncie 38 pkt i 13 zwycięstw oraz 13 porażek. Ósmy Indykpol AZS Olsztyn ma na koncie tyle samo „oczek”, ale dwie wygrane mniej.