Włoszki ograne do zera. Zobacz tabelę Ligi Narodów po pierwszym meczu Polek

Włoszki ograne do zera. Zobacz tabelę Ligi Narodów po pierwszym meczu Polek

reprezentacja Polski siatkarek
reprezentacja Polski siatkarek Źródło: Newspix.pl / Anna Klepaczko / Fotopyk
Polskie siatkarki udanie zainaugurowały Ligę Narodów, pokonując Włoszki 3:0. Za nami już także trzy inne spotkania w tych rozgrywkach.

Ostatnie lata pokazują, że reprezentacja Włoch odpowiada Polkom w meczach o wysoką stawkę. Podczas pierwszego turnieju tegorocznej Ligi Narodów biało-czerwone mierzyły się z Italią w tureckiej Antalyi. Zwyciężyły 3:0 (28:26, 25:23, 25:21). W najważniejszych momentach nasz zespół grał kapitalnie, bo przypomnijmy, że równie dobrze mógł przegrać pierwszego seta, ponieważ to Włoszki prowadziły już 21:16, a potem 24:22. Mimo tak słabej sytuacji, Polki odrobiły straty, co później jeszcze bardziej je napędziło. Efekt końcowy jest bardzo dobry.

Cztery mecze Ligi Narodów za nami

Zwycięstwo reprezentacji Polski sprawia, że w gronie 16 drużyn po pierwszej kolejce na pewno podopieczne Stefano Lavariniego będą w pierwszej ósemce Ligi Narodów. Poza meczem Włochy – Polska jak na razie rozegrano także trzy inne spotkania.

W dwóch z nich można było dostrzec wyraźną dominację poszczególnych drużyn. Chiny bowiem pokonały Koreę Południową 3:0, wygrywając każdego seta co najmniej dziewięcioma punktami przewagi. Również pewne było zwycięstwo Holenderek z Bułgarkami, bo w tym przypadku też triumfatorki nie przegrały żadnej partii.

Oranje pokazały moc, a przypomnijmy, że przed startem Ligi Narodów rozegrały dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Polski. Pierwszy triumf na swoim koncie zapisały także Brazylijki, które ograły Kanadę 3:1.

Wyniki i tabela Ligi Narodów

Na razie zatem nie ma spotkań, które trzymają w napięciu do samego końca, ale to dopiero początek sezonu, więc w tej kwestii jeszcze wiele może się zmienić. Jeśli chodzi o reprezentację Polski, to podopieczne Stefano Lavariniego kolejny pojedynek rozegrają w piątek, 17 maja. Wtedy zmierzą się z Francją. Początek rywalizacji o 16:00. Podczas pierwszego turnieju rywalkami Polek będą jeszcze Holenderki oraz Japonki.