Polska siatkówka się nie zatrzymuje. Kolejny sukces młodzieżowej kadry

Polska siatkówka się nie zatrzymuje. Kolejny sukces młodzieżowej kadry

Jacek Nawrocki i reprezentacja Polski U18
Jacek Nawrocki i reprezentacja Polski U18 Źródło: Jakub Piasecki/newspix, CEV.eu
W weekend grała nie tylko kadra Nikoli Grbicia. Ich młodsi koledzy będą dopiero pukać do seniorskiej siatkówki, ale już mogą pochwalić się wielkim sukcesem. Właśnie zdobyli medal mistrzostw Europy.

Polscy siatkarze zakończyli przygotowania do igrzysk olimpijskich. Kibice volleya nad Wisłą bacznie śledzili starcia z Japonią i Stanami Zjednoczonymi. W ostatnich tygodniach tak samo jak oni, walczą ich młodsi koledzy po fachu. Tydzień temu z Holandii wróciła młodzieżowa kadra do lat 22, która wywalczyła brąz mistrzostw Europy.

Polscy siatkarze z brązowymi medalami mistrzostw Europy U18

Teraz również reprezentacja do lat 18 może pochwalić się takim samym wynikiem. Prowadzeni przez byłego selekcjonera dorosłej kadry kobiet, Jacka Nawrockiego, zawodnicy brali udział w turnieju w Bułgarii. Najpierw bardzo dobrze poradzili sobie w fazie grupowej. Wygrali sześć z siedmiu spotkań, ulegając jedynie późniejszym zwycięzcom turnieju, Francuzom 1:3.

W półfinale los zetknął Biało-Czerwonych z Włochami. Zawodnicy Nawrockiego musieli przełknąć gorycz porażki 1:3 i przygotować się na mecz o brązowy medal przeciwko Hiszpanii. Niedzielny pojedynek wydawał się pierwotnie łatwym zadaniem. Polacy wygrali dwa pierwsze sety do 21 i 20, będąc blisko wygranej 3:0. Wtedy jednak przebudzili się rywale z Półwyspu Iberyjskiego.

Wygrali trzeciego i czwartego seta po zaciętej grze na przewagi (30:28 i 28:26), doprowadzając do tie-breaka. W nim Polacy obudzili się z letargu i dzięki spokojnym głowom zwyciężyli 15:12, zgarniając brązowe medale.

Polski siatkarz z nagrodą po mistrzostwach Europy

Oprócz wyróżnienia zespołowego Biało-Czerwoni mieli swój akcent przy indywidualnych nagrodach. Statuetkę dla najlepszego środkowego otrzymał Tymoteusz Lenik.

Dla Jacka Nawrockiego to pierwszy medal z młodzieżową kadrą od 2015 roku, gdy z kadrą kadetów zdobył mistrzostwo Europy. Później zajął się pracą z reprezentacją siatkarek, a także prowadzeniem Chemika Police i Czarnych Radom.