Wimbledon. Magda Linette sensacyjnie wygrywa z Eliną Switoliną

Wimbledon. Magda Linette sensacyjnie wygrywa z Eliną Switoliną

Magda Linette
Magda Linette Źródło: WPROST.pl
Magda Linette jeszcze nigdy nie wygrała z Eliną Switoliną nawet seta. Tym razem Polka zagrała świetne spotkanie i pokonała piątą rakietę świata w drugiej rundzie Wimbledonu.

Magda Linette wygrywając z Eliną Switoliną sprawiła bardzo dużą niespodziankę podczas Wimbledonu 2021. Polka pokonała piątą rakietę WTA Elinę Switolinę 2:0 (6:3, 6:4) i nie dała swojej utytułowanej przeciwniczce żadnych szans.

Linette grała ze Switoliną dwa razy. Panie zmierzyły się pierwszy raz w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa. Drugie spotkanie miało miejsce podczas 1/8 finału WTA w Strasburgu. Oba te pojedynki Polka przegrała nie wygrywając nawet seta. Teraz role się odwróciły i to nasza tenisistka nie oddała swojej przeciwniczce żądnej partii.

Przebieg meczu Linette – Switolina

Polka źle rozpoczęła spotkanie, ponieważ od razu przegrała gema przy swojej zagrywce. Linette od razu się otrząsnęła i zdołała odpowiedzieć tym samym. Następną zagrywkę Ukrainki też wygrała nasza tenisistka i Switolinie nie udało się już powróci w pierwszym secie, który padł łupem Polki.

Druga partia bardzo długo była wyrównana. Żadna z zawodniczek nie oddała swojego serwisu aż do stanu 4:4. W tym momencie Magdzie Linette udało się przełamać swoją przeciwniczkę i ostatecznie wygrać seta 6:4. Polska tenisistka awansowała do trzeciej rundy turnieju i i wyrównała swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. w III rundzie turnieju zawodniczka zmierzy się z Hiszpanką Paulą Badosą.

Premier League. Nuno Espirito Santo nowym trenerem Tottenhamu. „Nie mamy ani dnia do stracenia”