To ona wygra finał WTA Madryt. Gwiazda tenisa wytypowała zwyciężczynię meczu Świątek – Sabalenka

To ona wygra finał WTA Madryt. Gwiazda tenisa wytypowała zwyciężczynię meczu Świątek – Sabalenka

Maria Sakkari
Maria Sakkari Źródło:PAP/EPA / Chema Moya
Już niebawem Iga Świątek zagra w wielkim finale WTA Madryt z Aryną Sabalenką. Z tej okazji Maria Sakkari została poproszona o komentarz oraz o wskazanie, która z tych tenisistek jest lepsza.

6 maja Iga Świątek Iga Swiątek stanie przed szansą, aby wstawić do gabloty kolejne trofeum. Tego dnia zmierzy się bowiem z Aryną Sabalanką, czyli swoją największą przeciwniczką z ostatnich miesięcy. Ich rywalizacja urosła do rangi wyjątkowo prestiżowej, zaciętej, a nawet takiej z podtekstami politycznymi. O szanse obu na zwycięstwo poproszono inną zawodniczkę, która odpadła z WTA Madryt na wcześniejszym etapie.

Iga Świątek kontra Aryna Sabalenka w WTA Madryt

Faworytką meczu pozostaje Polka, która jak dotąd świetnie radziła sobie w poszczególnych meczach. W Caja Magica rozegrała ich pięć, z czego cztery wygrała bez utraty seta. Tego jednego oddała Jekaterinie Aleksandrowej i to w tie-breaku. Poza tym „ofiarami” raszynianki padały takie oponentki jak Julia Grabher, Bernarda Pera, Petra Martić oraz Weronika Kurdemietowa. O tym, w jak doskonałej formie jest Biała-Czerwona, najlepiej świadczy spotkanie z ostatnią z wymienionych. W obu setach zwyciężyła 6:1.

Sabalenka też nie miała łatwej drabinki, przynajmniej w teorii. Scenariusz jest jednak podobny do tego, jaki widzieliśmy w przypadku naszej rodaczki. 25-latka najpierw rozprawiła się z Soraną Cirsteą, potem pokonała Camilę Osorio i Mirrę Andriejewę, Mayar Sheriff (ona urwała Białorusince jedynego seta w Madrycie), a w półfinale Marię Sakkari.

Aryna Sabalenka wygra z Igą Świątek w WTA Madryt

Ostatnia z wymienionych tenisistek została poproszona o komentarz dotyczący zbliżającego się finału pomiędzy Świątek i Sabalenką. Zapytana o to, kto ma większe szanse na zdobycie tytułu w Caja Magica, nie miała wątpliwości. – Wszyscy wiemy, że jest w szczytowej formie. W tej chwili pokazuje swój najlepszy tenis – stwierdziła.

– Nikt nie gra teraz lepiej od niej. Tak, to jest jej ulubiony kort. Sabalenka wygrała już ten turniej, a teraz też prezentuje się bardzo pewnie – wyjaśniła zawodniczka pochodząca z Grecji.