Tokio 2020. Odległa lokata Polki w jeździe na czas. Kolarski wyścig wygrała Holenderka

Tokio 2020. Odległa lokata Polki w jeździe na czas. Kolarski wyścig wygrała Holenderka

Anna Plichta
Anna Plichta Źródło:Newspix.pl
Annemiek van Vleuten wygrała jazdę na czas, zdecydowanie wyprzedzając drugą i trzecią zawodniczkę wyścigu. Reprezentantka Polski dojechała dopiero na przedostatnim miejscu.

Tor samochodowy Fuji, na którym zorganizowana została kolarska jazda na czas kobiet zdobyty został przez Annemiek van Vleuten. Zawodniczka wyprzedziła drugą w stawce Szwajcarkę Marlen Reusse aż o 56 sekund. Jako trzecia do mety dojechała Anna van den Breggen ze stratą minuty i jednej sekundy do swojej rodaczki.

Przedostatnie miejsce Anny Plichty

Anna Plichta zajęła podczas 22-kilometrowej jazdy 24. miejsce. Reprezentantka Polski straciła do triumfatorki zawodów około 5 minut. To druga najgorsza lokata tego wyścigu, ponieważ w zawodach startowało 25 zawodniczek. Słabsza od Biało-Czerwonej okazała się tylko pochodząca z Afganistanu i startująca w drużynie uchodźców Ali Zada Masomah.

Podczas wcześniejszych zawodów w starcie wspólnym Anna Plichta zajęła 27. miejsce. Inne reprezentantki, które brały udział w tamtych zawodach (Katarzyna Niewiadoma i Marta Lach) zajęły odpowiednio 13. i 18. lokatę.

Holandia z nawiązką powetowała sobie „nieudany” start wspólny, w którym reprezentantka Oranje van Vleuten zdobyła srebrny medal. To właśnie ta zawodniczka po przekroczeniu mety zaczęła cieszyć się ze zdobycia złota, nie wiedząc, że przed nią szybciej dojechała inna zawodniczka.