Wyrównana, ale przegrana walka o medal. Krążek nie dla Katarzyny Wasick

Wyrównana, ale przegrana walka o medal. Krążek nie dla Katarzyny Wasick

Katarzyna Wasick
Katarzyna Wasick Źródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
Jedną z nielicznych szans na zdobycz medalową dla Polski 1 sierpnia miała Katarzyna Wasick. Zawodniczka ta płynęła w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Niestety ostatecznie nie stanęła na podium, do którego brakowało jej naprawdę niewiele.

Mało brakowało, a polska pływaczka zdobyłaby na  kolejny medal dla naszego kraju. Chodzi o Katarzynę Wasick, która startowała w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym.

Wyjątkowo wyrównana stawka

Zawodniczka ta zameldowała się na mecie z czasem 24,32 i zakończyła zawody jako piąta. Rywalizacja była jednak wyjątkowo wyrównana. Czwarta Ranomi Kromowidjojo z Holandii okazała się lepsza o 0,02 sekundy. Pernille Blume z Danii zajęła najniższe miejsce na podium z czasem 24,21. Srebro trafiło do Szwedki Sary Sjostrom (24,07). Najszybsza była natomiast Emma McKeon z Australii, która z czasem 23,81 ustanowiła nowy rekord olimpijski.

– Podium było w zasięgu, ale zabrakło mi kilkanaście setnych sekundy. Cóż, taki jest sport. Dałam z siebie wszystko i mimo braku medalu jestem z siebie zadowolona. Przed igrzyskami nie wzięłabym piątego miejsca w ciemno, bo każdy sportowiec marzy o medalu i to o niego trzeba walczyć – powiedziała pływaczka w rozmowie z telewizją Eurosport.

Startował też Majerski

31 sierpnia na 50 metrów stylem motylkowym płynął także Jakub Majerski i zajął identyczne miejsce, co Wasick. W męskiej konkurencji niedościgniony był Caeleb Dressel. Mimo braku medali dla tej dwójki naszych reprezentantów, ich wyniki i tak są najlepszymi dla Polaków w tegorocznych igrzyskach olimpijskich.