Kolejny medal paraolimpijski dla Polski. Michał Derus stanął na podium i pobił rekordy

Kolejny medal paraolimpijski dla Polski. Michał Derus stanął na podium i pobił rekordy

Michał Derus
Michał Derus Źródło:Newspix.pl / Radosław Jóźwiak / Cyfrasport
Mamy kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich. W Tokio sukces odniósł Michał Derus, który ze znakomitej strony zaprezentował się w biegu na 100 metrów. Polak stanął na środkowym miejscu podium.

27 sierpnia Biało-Czerwoni powiększyli listę swoich zdobyczy medalowych na tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich. Kolejne trofeum zdobył bowiem Michał Derus, który uczestniczył w biegu na 100 metrów i zdobył srebrny medal.

Taktyka oszczędzania sił

Zawodnik ten już w eliminacjach pokazywał się z dobrej strony, choć w nich jeszcze oszczędzał swoje siły na kluczowy bieg. W końcówce kwalifikacji celowo zwolnił, aby zachować więcej energii na finał.

Ta taktyka okazała się skuteczna, ponieważ w najważniejszych zawodach zaprezentował się znakomicie. Na metę dobiegł z czasem 10,61 sekundy. Ten rezultat jest świetny sam w sobie, aczkolwiek oznacza jeszcze więcej, niż tylko uzyskanie srebrnego krążka. Osiągając go, Derus pobił rekord życiowy, ale też uzyskał najlepszy wynik w historii Starego Kontynentu.

Jak wyglądały pozostałe miejsca na podium?

Po złoty medal sięgnął natomiast Brazylijczyk – Ferreira dos Santos, który ukończył bieg z czasem 10,53 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazł się inny Canarinho, Junior.

Dla Derusa był do drugi medal paraolimpijski w karierze. Pięć lat temu w Rio de Janeiro również zdobył srebro.