Poznaliśmy ćwierćfinałowe pary Pucharu Polski. Czeka nas wielki hit

Antonio Milić i Mikael Ishak
Antonio Milić i Mikael Ishak Źródło:Newspix.pl / Piotr Matusewicz / PressFocus
W piątek 8 grudnia poznaliśmy ćwierćfinałowe pary Fortuna Pucharu Polski. Czekają nas wielkie emocje, bowiem w Poznaniu zobaczymy wielki hit. To nie koniec dobrych informacji.

Ćwierćfinały Pucharu Polski zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Po kilku niespodziankach, które kibice otrzymali na 1/8 etapu turnieju nie zapowiada się, by futbolowe widowiska miały stracić na swojej atrakcyjności. Naprzeciwko siebie staną drużyny, których pojedynki zawsze były emocjonujące i tym razem nie powinno być inaczej.

Oto zwycięzcy 1/8 finału Pucharu Polski

W czwartek 7 grudnia poznaliśmy ostatnich ćwierćfinalistów Pucharu Polski. Dzień wcześniej swoje spotkania rozegrały Stal Mielec z Widzewem Łódź, Raków Częstochowa z Cracovią i Korona Kielce z Legią Warszawa. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Łodzian 2:1, którzy triumf wywalczyli w 88. minucie po golu Jordiego Sancheza. Mecz Rakowa z krakowskim zespołem nie przebiegał tak ciekawie, jak dwa wymienione, bowiem po bezbramkowych 90. minutach podopieczni Dawida Szwargi strzelili zwycięską bramkę w dogrywce. Zdecydowanie największą niespodzianką była porażka Legii Warszawa w Kielcach 1:2.

Zawodnicy Kosty Runjaicia nie mieli dużej przewagi nad Kielczanami, jednak po stracie gola zdołali wyrównać, a tuż przed rzutami karnymi w 120 minucie bramkę na wagę awansu dla Korony strzelił Martin Remacle. W czwartek Piast Gliwice zagrał na wyjeździe z Cariną Gubin i wygrał 5:2. Wisła Kraków nie dała szans Stali Rzeszów, zwyciężając 4:1, a Lech Poznań wygrał wyjazdowy pojedynek z Arką Gdynia 1:0 po golu Filipa Marchwińskiego. 5 grudnia Jagiellonia Białystok pokonała Wartę Poznań 2:0, a Pogoń Szczecin Górnika Zabrze 2:1 po dogrywce.

Poznaliśmy ćwierćfinałowe pary Pucharu Polski

Wiemy już, które drużyny spotkają się ze sobą w walce o półfinał. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się pojedynek Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Piast Gliwice podejmie u siebie Raków Częstochowę, Wisła Kraków zagra przed własną publicznością z Widzewem Łódź, a Jagiellonia Białystok z Koroną Kielce. Spotkania odbędą się w dniach 27-29 lutego 2024 roku.