Chwile grozy w meczu FC Barcelony. Na boisko wjechała karetka

Chwile grozy w meczu FC Barcelony. Na boisko wjechała karetka

Interwencja służb w meczu FC Barcelony
Interwencja służb w meczu FC Barcelony Źródło:Newspix.pl / PRESSINPHOTO
FC Barcelona wygrała ostatnie spotkanie ligowe z Celtą Vigo, ale po meczu więcej niż o jego wyniku, mówi się o groźnym incydencie z udziałem piłkarza Dumy Katalonii. Ronald Araujo doznał na tyle poważnego urazu, że konieczna okazała się interwencja służb medycznych.

FC Barcelona w ramach 36. kolejki La Liga mierzyła się z Celtą Vigo. Duma Katalonii wygrała wtorkowe spotkanie, ale wydarzenia czysto sportowe i tak zeszły na dalszy plan po tym, jak groźnie wyglądającego urazu doznał jeden z zawodników. Do sytuacji doszło w drugiej połowie, kiedy to w okolicy środkowej strefy boiska Gavi i Ronald Araujo zderzyli się głowami.

La Liga. Piłkarz FC Barcelony w szpitalu

Araujo wprawdzie po chwili wstał z murawy i zaczął biec, ale wkrótce znowu upadł. Z racji, że istniało podejrzenie urazu głowy, na boisku pojawiła się karetka, a zawodnikowi pomocy udzielili lekarze. Urugwajczyk został wkrótce przewieziony do szpitala, gdzie przejdzie niezbędne badania. Jeszcze przed północą FC Barcelona przekazała, że obrońca doznał wstrząsu mózgu.

Wiele wskazuje na to, że zawodnik wkrótce opuści szpital, o czym mówił trener Dumy Katalonii. – Araujo jest przytomny, nic mu nie grozi. Lekarze powiedzieli, żebyśmy się nie martwili – potwierdził Xavi na pomeczowej konferencji prasowej.

La Liga. FC Barcelona z kolejnym zwycięstwem

Mecz z Celą Vigo zakończył się pewnym zwycięstwem FC Barcelony, która wygrała 3:1. Wynik spotkania w 30. minucie otworzył Memphis Depay, a prowadzenie gospodarzy jeszcze przed przerwą podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. Były gwiazdor Arsenalu tuż po zmianie stron po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

Goście zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką, którą w 50. minucie strzelił Iago Aspas. W odrabianiu strat swojej drużynie nie pomógł Jeison Murillo, który w 58. minucie obejrzał czerwoną kartkę za faul taktyczny i osłabił zespół.

Trzy punkty zdobyte we wtorkowy wieczór sprawiły, że podopieczni Xaviego umocnili się na drugim miejscu w La Liga i są o krok od wywalczenia wicemistrzostwa. FC Barcelona ma siedem punktów przewagi nad trzecią Sevillą, która swój mecz 36. kolejki rozegra w środę 11 maja.