Karol Świderski trafił do szpitala. Pojawiły się nowe wieści ws. jego zdrowia

Karol Świderski trafił do szpitala. Pojawiły się nowe wieści ws. jego zdrowia

Karol Świderski
Karol Świderski Źródło:PAP / Leszek Szymański
Karol Świderski został przetransportowany do szpitala w przerwie meczu z Czechami. Napastnik źle się poczuł i na boisku zmienił go Adam Buksa. Zaraz po zakończeniu spotkania dziennikarze przekazali nowe wieści ws. zdrowia piłkarza.

rozpoczął mecz z Czechami jako podstawowy napastnik obok Roberta Lewandowskiego. Początek spotkania miał dobry. Stwarzał wiele zamieszania i aktywnie próbował deformować ustawienie defensywy rywali oraz walczył o piłkę, a nawet oddał dwa groźne strzały. Niestety w przerwie meczu doszło do nieoczekiwanej sytuacji i został zmieniony przez Adama Buksę.

Nowe informacje ws. zdrowia Karola Świderskiego

Tuż po zakończeniu pierwszej połowy media obiegła informacja, że Karol Świderski został przetransportowany do szpitala. Zaraz po gwizdku odsyłającym na przerwę napastnik reprezentacji Polski źle się poczuł i nie mógł kontynuować gry. — Jest w szpitalu. Dopiero później będziemy wiedzieli, co dokładnie się stało. Mieliśmy dobre momenty, płynnie wprowadzaliśmy piłkę między strefy, zabrakło tylko ostatniego podania i uderzenia na bramkę. Szkoda, że musiał zejść Świderski, który grał dobry mecz — powiedział w trakcie konferencji prasowej Michał Probierz.

Po zakończeniu meczu nowe wieści ws. zdrowia snajpera Charlotte FC przekazali dziennikarze. Mateusz Borek obecny w studiu TVP Sport uspokoił kibiców, twierdząc, że nie dzieje się nic złego. — Mam informacje, że nie ma większych problemów z Karolem Świderskim — powiedział współtwórca Kanału Sportowego. Także Jakub Seweryn ze sport.pl napisał na Twitterze, że Polak spędził noc pod okiem lekarzy. „Z tego, co się dowiedziałem, »Świder« prawdopodobnie spędzi noc w szpitalu na obserwacji” — napisał na X (dawnym Twitterze).

Przypomnijmy, że Polacy nie mają już szans na bezpośredni awans z grupy na Euro 2024. Pozostała im walka w barażach. Ostatnia potyczka z Czechami zakończyła się remisem 1:1 i  dokonał kilku zmian. Przede wszystkim zagrać nie mógł , który rozchorował się w dzień meczowy. Szkoleniowiec nie postawił również na , który pojawił się na murawie dopiero w pod koniec drugiej połowy.