Oto tabela siatkarskiej Ligi Narodów po pierwszym turnieju. Sprawdź pozycję reprezentacji Polski

Oto tabela siatkarskiej Ligi Narodów po pierwszym turnieju. Sprawdź pozycję reprezentacji Polski

Tomas Fornal
Tomas Fornal Źródło: Newspix.pl / Mariusz Palczynski / MPAimages.com/NEWSPIX.PL
Reprezentacja Polski zakończyła pierwszy turniej siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-Czerwoni po rozegraniu czterech meczów zajmują wysokie miejsce w tabeli. Polacy odnieśli trzy zwycięstwa oraz raz przegrali. Do Amerykanów, którzy są liderami, drużyna Nikoli Grbicia traci tylko dwa punkty.

Przypomnijmy, że w siatkarskiej Lidze Narodów udział bierze 16 reprezentacji, które rozegrają trzy turnieje grupowe. Między zawodami będą tygodniowe przerwy. Każda z drużyn wystąpi w 12. meczach, a osiem zespołów z największym dorobkiem punktowym awansuje do fazy pucharowej i weźmie udział w ostatnim, rozgrywanym w Bolonii, turnieju finałowym.

Liga Narodów siatkarzy. Polska z trzema zwycięstwami

W pierwszym spotkaniu tegorocznej Liga Narodów w Ottawie w Kanadzie reprezentacja Polski pewnie pokonała Argentynę 3:0. W drugim meczu natomiast drużyna prowadzona przez Nikolę Grbicia musiała uznać wyższość Włochów. Na szczęście Biało-Czerwoni się nie załamali i szybko wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując kolejnych dwóch rywali. Polacy najpierw pokonali w trzech setach Bułgarię, a następnie zrewanżowali się Francji za ćwierćfinał ostatnich igrzysk olimpijskich.

Po zaciętym boju nasza reprezentacja wygrała z Francuzami 3:1, choć przegrała pierwszego seta. Dzięki temu zwycięstwu Biało-Czerwoni zrównali się z Trójkolorowymi punktami. Zatem po pierwszym turnieju Ligi Narodów polscy siatkarze zajmują wysokie czwarte miejsce. Na ten moment liderami są Amerykanie, do których Polacy tracą tylko dwa „oczka”.