Znamy drużynę marzeń Ligi Narodów 2023. Jedna Polka została doceniona

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło:Newspix.pl / ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK
Liga Narodów 2023 kobiet dobiegła końca. Po fenomenalnym boju Biało-Czerwone zdobyły brązowy medal tych zmagań. Na koniec turnieju wybrano drużynę marzeń, w której znalazła się jedna reprezentantka Polski.

Reprezentacja Polski pod wodzą Stefano Lavariniego dokonała nie lada wyczynu. Włoski szkoleniowiec w ok. rok dał radę odmienić nasze siatkarki i poprowadzić do pierwszego od 55 lat medalu na światowej imprezie.

Wielki wyczyn polskich siatkarek w Lidze Narodów

W niedzielę 16 lipca Biało-Czerwone wywalczyły brąz Ligi Narodów, pokonując 3:2 (25-15; 16-25; 25-19; 18-25; 17-15) siatkarki z USA. Mistrzynie olimpijskie przegrały z podopiecznymi Stefano Lavariniego po fantastycznym i emocjonującym spotkaniu.

W tegorocznej edycji VNL na finały udał się następujący skład: Agnieszka Korneluk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Katarzyna Wenerska, Olivia Różański, Magdalena Jurczyk, Maria Stenzel, Monika Gałkowska, Julia Nowicka, Joanna Pacak, Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio oraz Aleksandra Szczygłowska.

Liga Narodów 2023: Polki w czołówce statystyk

Według statystyk Magdalena Stysiak była najlepiej punktującą zawodniczką w VNL. Polka zdobyła łącznie 298 "oczek" dla swojej drużyny. Na drugim miejscu uplasowała się Yingying Li z 291 pkt na koncie. Obie panie zamieniły się miejscami w rankingu najlepiej atakujących. Reprezentantka Chin zdobyła 262 pkt, przy 258 Biało-Czerwonej.

Ponadto najlepiej blokującą zawodniczką była Agnieszka Korneluk, która zatrzymała rywalki aż 48 razy. Na drugim miejscu uplasowała się turczynka Zehra Gunnes (44 bloki). Maria Stenzel została drugą najlepiej broniącą turnieju z 175 podbiciami. Do wyprzedzenia reprezentantki Bułgarii Mili Pashkulevy zabrakło jej dwóch interwencji. Z kolei Martyna Łukasik znalazła się na najniższym stopniu podium w rankingu przyjmujących.

Liga Narodów 2023. Skład drużyny marzeń

Na koniec tegorocznej edycji Ligi Narodów organizatorzy wybrali drużynę marzeń. Znalazło się w niej miejsce dla reprezentantki Polski. Dream team prezentuje się następująco:

• MVP: Melissa Vargas (Turcja);
  • rozgrywająca: Linyu Diao (Chiny);
  • przyjmujące: Li Yingying (Chiny), Martyna Łukasik (Polska);
  • atakująca: Melissa Vargas (Turcja);
  • środkowe: Zehra Gunes (Turcja), Yuan Xinyue (Chiny);
  • libero: Gizem Orge (Turcja).