Niemcy wygrywają United Cup. Iga Świątek i Hubert Hurkacz nie dali rady w mikście

Niemcy wygrywają United Cup. Iga Świątek i Hubert Hurkacz nie dali rady w mikście

Hubert Hurkacz i Iga Świątek
Hubert Hurkacz i Iga Świątek Źródło:PAP/EPA / Steven Markham
Niestety Iga Świątek i Hubert Hurkacz nie dali rady wygrać w finale United Cup. Niemcy pokonali Biało-Czerwonych w thrillerze. Mimo to mieliśmy swoje szanse i byliśmy dwie piłki od prestiżowego tytułu.

Po dwóch spotkaniach w finale United Cup było 1:1. Wszystko świetnie rozpoczęło się od wygranej Igi Świątek, która rozgromiła Angelique Kerber 2:0. Niemka w pierwszym secie sprawiła jej trochę problemów, ale pierwsza rakieta świata ostatecznie zatriumfowała 6:3. Najwyraźniej taki obrót spraw podłamał doświadczoną Niemkę, która w drugim secie przegrała 6:0, zdobywając po drodze tylko siedem punktów. W drugim spotkaniu Hubert Hurkacz mógł dokończyć dzieła. W starciu z Alexandrem Zverevem miał nawet dwie piłki meczowe, ale niestety żadnej nie wykorzystał. W pierwszym secie potrzebny był tie-break, który zakończył się na korzyść wrocławianina (7:3). W drugim secie również potrzebna była dogrywka. Nasz zawodnik prowadził i miał dwie piłki meczowe, ale ostatecznie zakończyło się wynikiem 6:8. Trzecia odsłona tego meczu padła łupem Niemca 4:6, dzięki czemu nasi zachodni sąsiedzi doprowadzili do wyrównania.

Złe otwarcie w wykonaniu polskiego miksta

W związku z tym to, kto wygra zależało od wyniku mikstu. W nim zmierzyli się Iga Świątek i Hubert Hurkacz oraz Laura Siegemund i Alexander Zverev. Niestety to spotkanie źle zaczęło się dla Biało-Czerwonych. Już przy wyniku 1:1 nasi tenisiści zostali przełamani i byli bliżej triumfu w tej partii. Niestety losów tej partii nie udało się odmienić i Niemcy zatriumfowali 4:6.

W drugim secie duet Hurkacz-Świątek szybko zaczęli odrabianie strat. Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie 2:0, które potem podwyższyli. Niestety przy wyniku 3:1 niemiecka para przełamała powrotnie rywali. Nasi tenisiści nie zniechęcili się i wyszli na prowadzenie 5:3, ale już w kolejnej partii Niemcy wykorzystali kolejnego break pointa. Kiedy wydawało się, że będzie kolejny tie-break Polacy znów wygrali przy podaniu przeciwników i ta partia zakończyła się wynikiem 7:5.

Niestety Iga Świątek i Hubert Hurkacz polegli w decydującym starciu

W trzecim secie tenisiści rozegrali dużego tie-breaka do dziesięciu. Niestety już pierwsze nasze podanie zostało wygrane przez rywali. Potem Niemcy jeszcze nas dwukrotnie przełamywali i zatriumfowali 4:10 i 1:2 w całym spotkaniu.

Ten wynik oznacza, że tegoroczną edycję United Cup wygrali Niemcy. Polacy byli naprawdę bliscy triumfu i mogą być z siebie dumni. MVP całych zmagań została wybrana Iga Świątek.