Iga Świątek zmiażdżyła kolejną rywalkę. Polka gra kosmiczny tenis!

Iga Świątek
Iga Świątek Źródło:Newspix.pl / Abaca
W dwóch setach Iga Świątek rozprawiła się z Sarą Sorribes Tormo w meczu 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka zaprezentowała świetną formę.

Nie jest tajemnicą, że w kalendarzu tenisowym mecze rozgrywane na kortach ceglanych, tzw. mączce, są dla Igi Świątek najbardziej ulubioną częścią sezonu. Ta właśnie się rozpoczęła, natomiast o sile polskiej tenisistki przekonała się w Madrycie reprezentantka gospodarzy Sara Sorribes Tormo. Hiszpanka wyraźnie przegrała mecz w 1/8 finału.

WTA 1000 Madryt: Iga Świątek pokonała Sarę Sorribes Tormo

Liderka rankingu WTA jest w stolicy Hiszpanii rozstawiona z numerem pierwszym. Iga Świątek w poniedziałkowe południe mierzyła się z dużo niżej usytuowaną na światowych listach (numer 55 WTA), ale groźną przeciwniczką. Sara Sorribes Tormo zdołała podczas WTA 1000 w Madrycie odprawić, chociażby Wiktorię Azarenkę i to w dwóch setach.

Szybko okazało się jednak, że przeciwko Świątek Hiszpanka nie ma większych szans. Polka pierwszego seta zakończyła wynikiem 6:1. Partia nieco się przedłużyła w drugiej jej fazie, łącznie trwając 40 minut. Dla porównania, w druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Po 16 minutach było już 4:0 dla Świątek z dwoma przełamaniami.

Hiszpanka poczuła siłę turniejowej jedynki choćby w gemie otwarcia, gdzie Polka cztery razy poczęstowała rywalkę winnerami, wygrywając partię do zera. Tak zostało już… do końca seta. Polka nie oddała rywalce ani jednego gema, wygrywając 6:0 i całe spotkanie 2:0. Trzeba przyznać, chwilami tenis Polki na mączce jest wręcz kosmiczny.

W ćwierćfinale Świątek zmierzy się z Brazylijką. Beatriz Haddad Maia to tenisistka numer 14 na światowych listach. W meczu 1/8 finału w Madrycie pokonała w dwóch setach ósemkę globu, Greczynkę Marię Sakkari 6:4, 6:4. Świątek czeka z pewnością dużo poważniejsze wyzwanie aniżeli w poniedziałkowej rywalizacji.

Iga Świątek i jej wszystkie tytuły mistrzowskie

Polka w swojej dotychczasowej karierze wygrała w dziewiętnastu turniejach. Świątek triumfowała w czterech zmaganiach w Wielkim Szlemie, trzykrotnie na kortach Rolanda Garrosa (2020, 2022 i 2023) i raz na US Open (2022). Do tego należy dopisać prestiżowy triumf w WTA Finals (2023).

Poza tym, wygrane w turniejach rangi WTA 1000, odpowiednio w: Rzymie (2021, 2022), Dosze (2022 i 2024), Indian Wells (2022 i 2024), Miami (2022) i Pekinie (2023). Na liście są również zmagania WTA 500, kolejno: Adelajda (2021), Stuttgart (2022 i 2023), San Diego (2022) i wspomnianej Dosze (2023). Plus polski akcent, WTA 250 w Warszawie (2023).

Hubert Hurkacz nie dał za wygraną. Opłaciło się!