Rosjanka czeka na Igę Świątek. To może być rewanż za mecz sprzed ośmiu lat

Rosjanka czeka na Igę Świątek. To może być rewanż za mecz sprzed ośmiu lat

Iga Świątek Źródło: PAP/EPA
Iga Świątek szybko poznała następną rywalkę w wielkoszlemowym Roland Garros 2024. W IV rundzie Polka zmierzy się z Anastazją Potapową.

Iga Świątek po pełnym nerwów pojedynku z Naomi Osaką tym razem bez większych problemów pokonała swoją przeciwniczkę. W III rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa wygrała z Marie Bouzkovą 6:4, 6:2. Czeszka wielokrotnie pokazywała waleczność, ale umiejętności Polki zaważyły o rezultacie.

Anastazja Potapowa rywalką Igi Świątek

W IV rundzie liderka światowego rankingu zmierzy się z Anastazją Potapową. Rosjanka ma za sobą szalony pojedynek z Xinyu Wang. Po prawie trzech godzinach rywalizacji pokonała Chinkę 7:5, 6:7(6), 6:4. W pierwszym secie przegrywała 0:5, by wygrać go... 7:5. Podczas prowadzenia Wang zaczęło padać, a po powrocie na kort ta zawodniczka kompletnie się pogubiła.

To rzadkie zjawisko w tenisie, by w taki sposób stracić przewagę, ale Potapowa z pewnością mogła się tylko cieszyć. Rosjanki nie złamał nawet przegrany tie break w drugim secie, gdzie przecież mogła zamknąć spotkanie. Po wygranej w ostatniej partii wynikiem 6:4 świętuje pierwszy w karierze awans do IV rundy turnieju wielkoszlemowego.

Potapowa zagra ze Świątek po raz pierwszy w zawodowym tourze. Niegdyś Rosjanka była uznawana za wielki talent i chwilami pokazuje przebłyski świetnej dyspozycji. Obecnie zajmuje 41. miejsce w rankingu WTA.

Świątek ma rachunki do wyrównania

Potapowa nie bez powodu była nazywana talentem dużego kalibru. Co prawda nigdy nie miała okazji grać ze Świątek w seniorskim tenisie, ale osiem lat temu podczas juniorskiego Rolanda Garrosa wyeliminowała Polkę z turnieju, ogrywając ją w ćwierćfinale. Nie wiadomo, czy raszynianka pamięta o tym pojedynku, ale teraz będzie możliwość do rewanżu. Warto zaznaczyć, że Świątek w swojej karierze już szósty raz z rzędu weszła do IV rundy paryskiego turnieju. Wygrywała go już trzykrotnie.