Oficjalnie ruszają igrzyska olimpijskie. Oto rozpiska zawodów na najbliższe trzy dni Tokio 2020

Oficjalnie ruszają igrzyska olimpijskie. Oto rozpiska zawodów na najbliższe trzy dni Tokio 2020

Magda Linette
Magda Linette / Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Rozpoczynają się XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie. Już w pierwszych dniach będziemy mogli śledzić rywalizację w wielu dyscyplinach, między innymi w boksie, piłce nożnej, siatkówce czy wioślarstwie. Przedstawiamy terminarz na trzy najbliższe dni Tokio 2020.

Igrzyska Olimpijskie oficjalnie rozpoczną się 23 lipca, już przed ceremonią otwarcia rozpoczęła się rywalizacja w niektórych dyscyplinach. A co nas czeka w kolejnych dniach? Oto terminarz na najbliższy weekend w 

Terminarz igrzysk olimpijskich na trzy najbliższe dni

23 LIPCA

13:00 Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich (TVP 1)

24 LIPCA

Badminton
2:00-15:00 kobiety + mężczyźni (poj.+podw.) + mikst

Boks
4:00-14:30
kobiety – kategoria do 57 kg – I i II runda;
mężczyźni – kategorie: do 69 kg, do 81 kg, do 91 kg – I i II runda

Gimnastyka
3:00-7:00 – eliminacje mężczyzn

Hokej na trawie kobiet
13:45 Holandia – Indie
14:15 Irlandia – RPA

Hokej na trawie mężczyzn
2:30 Japonia – Australia
3:00 Nowa Zelandia – Indie
4:45 Holandia – Belgia
5:15 Argentyna – Hiszpania
11:30 Wielka Brytania – RPA
12:00 Kanada – Niemcy

Jeździectwo
10:00-15:15 ujeżdżenie – Grand Prix Drużynowe i indywidualne

Judo (finały)
4:00-12:40 kobiety – kategoria do 48 kg – od I rundy do finału;
4:00-12:40 mężczyźni – kategoria do 60 kg – od I rundy do finału

Kolarstwo szosowe (finał)
4:00-11:15 mężczyźni – wyścig szosowy

Koszykówka 3x3 – mężczyźni
4:35 Polska – Łotwa
5:00 Chiny – Serbia
8:00 ROC – Chiny
8:50 Serbia – Holandia
11:40 Łotwa – Belgia
12:05 Japonia – Polska
15:00 Holandia – ROC
15:25 Belgia – Japonia

Koszykówka 3x3 – kobiety
3:15 ROC – Japonia
3:40 Chiny – Rumunia
7:00 ROC – Chiny
7:25 Rumunia – Japonia
10:30 Włochy – Mongolia
10:55 USA – Francja
14:00 Mongolia – USA
14:25 Francja – Włochy

Łucznictwo (finały)
2:30-5:05 mieszane – eliminacje
7:15-12:15 mieszane – ćwierćfinały, półfinały, o III miejsce i finał

Piłka nożna kobiet
9:30 Chile – Kanada
10:00 Chiny – Zambia
10:30 Szwecja – Australia
12:30 Japonia – Wielka Brytania
13:00 Holandia – Brazylia
13:30 Nowa Zelandia – USA

Piłka ręczna mężczyzn
2:00 Norwegia – Brazylia
4:00 Francja – Argentyna
7:15 Szwecja – Bahrajn
9:15 Niemcy – Hiszpania
12:30 Portugalia – Egipt
14:30 Dania – Japonia

Piłka wodna kobiet
7:00 Japonia – USA
8:30 Kanada – Australia
11:20 RPA – Hiszpania
12:50 Chiny – ROC

Pływanie
12:00-14:30 kobiety – 100 m styl motylkowy, 400 m styl zmienny, 4x100 m styl dowolny – eliminacje;
12:00-14:30 mężczyźni – 400 m styl zmienny, 400 m styl dowolny, 100 m styl klasyczny – eliminacje

Podnoszenie ciężarów (finały)
2:50-5:00, 6:50-9:00 kobiety – kat. do 49 kg

Siatkówka mężczyzn
2:00 Włochy – Kanada
4:05 Brazylia – Tunezja
7:20 ROC – Argentyna
9:25 Japonia – Wenezuela
12:40 Polska – Iran
14:45 USA – Francja

Siatkówka plażowa (mikst)
2:00 cztery mecze fazy grupowej
8:00 trzy mecze fazy grupowej
12:00 trzy mecze fazy grupowej

Softball kobiet
3:00 Australia – Kanada
7:30 USA – Meksyk
13:00 Japonia – Włochy

Strzelectwo (finały)
1:30-9:30 kobiety – karabin pneumatyczny 10 m; mężczyźni – pistolet 10 m

Szermierka
2:00-15:25 kobiety – szpada indywidualna – od I rundy do finału
2:00-15:25 mężczyźni – szabla indywidualna – od I rundy do finału

Taekwondo (finały)
3:00-15:40 kobiety – kategoria do 49 kg + mężczyźni kat. do 58 kg – od pierwszej rundy do finału

Tenis
4:00 Iga Świątek – Mona Barthel (kort 1)
Zależnie od pór zakończenia innych starć, swoje mecze tego dnia rozegrają również:
Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot – Jan Lennart-Struff i Alexander Zverev (czwarte spotkanie na korcie 6)
Kamil Majchrzak (trzecie spotkanie na korcie 7)

Tenis stołowy
2:00-15:30 kobiety + mężczyźni + mikst – runda wstępna, I runda

Wioślarstwo
1:30-5:30 kobiety + mężczyźni – W1x, M1x, M2x, W2x, LW2x, M4x, W4x – eliminacje i repesaże

25 LIPCA

Badminton
2:00-13:30 kobiety + mężczyźni + mikst – singiel i debel

Boks
3:00-6:45
kobiety – 48-51 kg I runda
kobiety – 64-69 kg I runda
mężczyźni – 69-75 kg I runda
mężczyźni – +91 kg II runda

9:00-12:45
kobiety – 48-51 kg I runda
kobiety – 64-69 kg I runda
mężczyźni – 69-75 kg I runda
mężczyźni – +91 kg II runda

Gimnastyka
2:00-14:00
kobiety – eliminacje

Hokej na trawie
kobiety:
2:30 Wielka Brytania – Niemcy
3:00 Australia – Hiszpania
4:45 Japonia – Chiny
5:15 Nowa Zelandia – Argentyna

mężczyźni:
11:30 Indie – Australia
12:00 Japonia – Argentyna
13:45 Hiszpania – Nowa Zelandia

Jeździectwo
9:00-14:15
Ujeżdżenie Grand Prix drużynowo i indywidualnie dzień 2

Judo (finały)
3:00-11:40
kobiety – kat. do 52 kg - od eliminacji do finału mężczyźni – kategoria do 66 kg - od eliminacji do finału

Kajakarstwo górskie
5:00-8:45
mężczyźni - C1 - eliminacje
kobiety - K1 - eliminacje

Kolarstwo szosowe (finały)
5:00-9:35
kobiety – wyścig szosowy

Koszykówka
3:00 Iran – Czechy
6:40 Niemcy – Włochy
10:30 Australia – Nigeria
14:00 Francja – USA

Koszykówka 3x3
mężczyźni:
4:35 ROC – Belgia
5:00 Polska – Serbia
8:00 Chiny – Łotwa
8:25 Serbia – Belgia
11:40 ROC – Polska
12:05 Japonia – Holandia
15:00 Holandia – Chiny
15:25 Łotwa – Japonia

kobiety:
3:15 Japonia – Mongolia
3:40 Rumunia – Włochy
7:00 Mongolia – ROC
7:25 Chiny – Włochy
10:30 Rumunia – USA
10:55 Japonia – Francja
14:00 Chiny – Francja
14:25 ROC – USA

Łucznictwo (finały)
1:30-11:25
kobiety – drużynowo - od I rundy do finału

Piłka nożna
mężczyźni:
9:30 Egipt – Argentyna
10:00 Francja – RPA
10:00 Nowa Zelandia – Honduras
10:30 Brazylia – WKS
12:30 Australia – Hiszpania
13:00 Rumunia – Korea Południowa
13:00 Japonia – Meksyk
13:30 Arabia Saudyjska – Niemcy

Piłka ręczna
kobiety:
2:00 Holandia – Japonia
4:00 ROC – Brazylia
7:15 Czarnogóra – Angola
9:15 Norwegia – Korea Południowa
12:30 Hiszpania – Szwecja
14:30 Węgry – Francja

Piłka wodna mężczyzn
3:00 RPA – Włochy
4:30 Węgry – Grecja
7:00 USA – Japonia
8:30 Australia – Czarnogóra
11:20 Serbia – Hiszpania
12:50 Chorwacja – Kazachstan

Pływanie (finały)
2:30-4:20
kobiety – 100 m styl motylkowy półfinały, 400 m indywidualnie styl zmienny finał, 4 x 100 m styl dowolny finał
mężczyźni - 400 m indywidualnie styl zmienny finał, 400 m styl dowolny finał, 100 m styl klasyczny półfinały, 4 x 100 m styl dowolny finał

11:00-13:30
kobiety – 100 m styl grzbietowy, 100 m styl klasyczny, 400 m styl dowolny - eliminacje
mężczyźni – 200 m styl dowolny, 100 m styl grzbietowy, 4 x 100 m styl dowolny - eliminacje

Podnoszenie ciężarów (finały)
3:50-6:00, 7:50-10:00
mężczyźni – 61 kg - grupa B, grupa A
11:50-16:00
mężczyźni – 67 kg - grupa A 

Siatkówka
kobiety:
2:00 ROC – Włochy
4:05 USA – Argentyna
7:20 Serbia – Dominikana
9:25 Chiny – Trucja
12:40 Japonia – Kenia
14:45 Brazylia – Korea Południowa

Siatkówka plażowa
kobiety i mężczyźni:
2:00 – 4 mecze fazy grupowej
8:00 – 3 mecze fazy grupowej
13:00 – 3 mecze fazy grupowej

Skateboarding (finały)
1:00-5:55
Street – eliminacje i finały

Skoki do wody (finały)
7:00-8:00
kobiety – trampolina 3m synchronicznie

Softball
3:00 Australia – USA
7:30 Kanada – Japonia
13:00 Włochy – Meksyk

Strzelectwo
1:00-8:00
kobiety – Skeet - eliminacje
mężczyźni – Skeet - eliminacje

1:00-8:30 (finały)
kobiety – 10 m pistolet pneumatyczny - eliminacje i finały
mężczyźni – 10 m karabin pneumatyczny - eliminacje

Surfing
kobiety
3:20 – 1. runda
8:00 – 2. runda

mężczyźni
0:00 – 1. runda
6:40 – 2. runda

Szermierka (finały)
1:00-14:25
kobiety – floret indywidualnie - od I runda do finału
mężczyźni – szpada indywidualnie - od I rundy do finału

Taekwondo (finały)
2:00-9.00 i 11.00:14.40
kobiety – kategoria do 57 kg - od I rundy do finału
mężczyźni – kategoria do 68 kg - od I rundy do finału

Tenis
4:00-12:00
kobiety + mężczyźni – singiel, debel - I runda
Aktualnie brak dokładnej rozpiski godzinowej.
Tego dnia zagrają:
Marton Fucsovics – Hubert Hurkacz
Aryna Sabalenka – Magda Linette

Tenis stołowy
2:00-4:00
mikst – ćwierćfinały

6:00-9:45
mężczyźni – singiel - II runda
kobiety – singiel - II runda

12:00-14:00
mikst – półfinały

Wioślarstwo
2:00-4:20
kobiety – W1x półfinały, W2- repasaże, LW2x - repasaże, W4x repasaże, W8+ eliminacje
mężczyźni – M1x półfinały, M2- repasaże, LM2x repasaże, M4x repasaże, M8+ eliminacje

Żeglarstwo
4:00-10:00
mężczyźni – RS:X, Laser
kobiety – RS:X, Laser Radial

Czytaj też:
Reprezentacja Polski na igrzyska olimpijskie. Kto i w jakich dyscyplinach wystartuje w Tokio 2020?

Źródło: WPROST.pl
 0

Czytaj także