Pierwszy sukces na igrzyskach paraolimpijskich! Niedowidzący Marcin Polak z brązowym medalem

Pierwszy sukces na igrzyskach paraolimpijskich! Niedowidzący Marcin Polak z brązowym medalem

Marcin Polak i Michał Ładosz
Marcin Polak i Michał Ładosz Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Reprezentacja Polski wysłana do Tokio na igrzyska paraolimpijskie już zaczyna swoje medalowe żniwa. Pierwszy krążek dla Biało-Czerwonej drużyny zdobył Marcin Polak ze swoim pilotem Michałem Ładoszem.

Igrzyska paraolimpijskie rozpoczęły się 24 sierpnia, a już dzień później reprezentacja Polski wysłana do Tokio święci pierwsze sukcesy. Pierwszą cegiełkę do medalowej zdobyczy dołożył Marcin Polak wraz ze swoim pilotem Michałem Ładoszem.

Brązowy medal w kolarstwie torowym

Marcin Polak jest niedowidzącym biało-czerwonym kolarzem torowym, który występuje w parze z Michałem Ładoszem. Polska para brała udział w wyścigu na 4000 metrów. Walka o brązowy medal trwała do samego końca. Na ostatnich metrach o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium zadecydował fotofinisz. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali z reprezentantami Francji o ćwierć sekundy.

Reprezentacja Polski w Tokio liczy 89 zawodników, którzy będą walczyć o medale w 12 dyscyplinach sportowych. Na poprzednich igrzyskach paraolimpijskich Biało-Czerwoni zdołali wywalczyć aż 39 krążków. Ponieważ już pierwszego dnia zmagań nasi reprezentanci odnotowali sukces możemy spodziewać się, że liczba miejsc na podium podczas igrzysk w Tokio nie zejdzie poniżej poziomu sprzed lat.