Polacy w Tokio nie zwalniają tempa. Biało-Czerwony lekkoatleta z brązowym medalem olimpijskim

Polacy w Tokio nie zwalniają tempa. Biało-Czerwony lekkoatleta z brązowym medalem olimpijskim

Kolejny sukces na igrzyskach paraolimpijskich stał się faktem. Lech Stoltman zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą i stał się już piątym Polakiem z paraolimpijskim krążkiem.

Igrzyska paraolimpijskie zaczęły się na dobre. Reprezentacja Polski nie zwalnia tempa i zgarnia kolejne medale. Pierwsze krążki zdobyli dla Biało-Czerwonych Marcin Polak i jego pilot Michał Ładosz. Zostali oni jednak posądzeni o stosowanie dopingu. Dopóki jednak oskarżenia nie potwierdzą wyniki próbki B Polacy są formalnie brązowymi medalistami olimpijskimi. Następnie swoje medale zdobywali Adrian Castro (szermierka na wózkach), Justyna Kozdryk (podnoszenie ciężarów) i Michał Derus (bieg na 100 metrów).

Lech Stoltman brązowym medalistą paraolimpijskim

Swoją cegiełkę do osiągnięć Polaków na igrzyskach paraolimpijskich dołożył Lech Stoltman, biało-czerwony kulomiot. Lekkoatleta pchnął kulą na odległość 12,15 metra. Zawodnik występuje w kategorii F55, czyli takiej, w której uczestnicy wykonują rzuty z pozycji siedzącej. Medal Stoltmana to już trzeci brązowy i piąty ogólnie krążek dla Biało-Czerwonych w Tokio. Ciągle jednak czekamy na zdobycie przez któregoś z reprezentantów Polski pierwszego miejsca.