MŚ 2014: Algieria wyrzuciła Rosję z mundialu

MŚ 2014: Algieria wyrzuciła Rosję z mundialu

Kadr z meczu (fot. Liao Yujie / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
W meczu grupy H na Mistrzostwach Świata w Brazylii Algieria zremisowała z Rosją 1:1. Wynik spotkania otworzył w 6. minucie Aleksandr Kokorin, ale w drugiej połowie Algierczycy wyrównali po bramce Islama Slimaniego. Rosja żegna się z mundialem, a Algieria zagra w 1/8 finału.
Algieria od początku spotkania ruszyła do ataku, ale to Rosja błyskawicznie objęła prowadzenie. W 6. minucie Kombarow z lewej strony dośrodkował w pole karne, a Kokorin głową posłał piłkę do siatki. Algierczycy mieli sporo problemów przy konstruowaniu akcji ofensywnych. W drużynie trenera Vahida Halilhodzicia w pierwszej połowie najlepiej spisywali się Brahimi i Slimani, którzy zanotowali kilka i strzałów i podań w polu karnym rywali. To jednak nie przyniosło Algierii wyrównującego gola przed przerwą. Obie drużyny zeszły do szatni przy stanie 0:1 dla Rosji.

Po zmianie stron przeważała Algieria. Rosjanie zgubili rytm gry i nie potrafili przeprowadzić skutecznej akcji. Algierczycy grali z poświęceniem i doprowadzili do remisu w 60. minucie. Slimani wykorzystał dośrodkowanie w pole karne  z rzutu wolnego i głową pokonał Akinfiejewa, który chyba mógł lepiej zachować się w tej sytuacji. Gracze selekcjonera Fabio Capello rzucili się do ataku, ale wszystko kończyło się na słabych strzałach z dystansu, albo stratami w szesnastce rywali.

Ostatecznie Algieria zremisowała z Rosją 1:1 i awansowała z drugiego miejsca w grupie H do 1/8 finału mistrzostw świata. Rosjanie kończą rywalizację w Brazylii w fazie grupowej.