Dawid Kubacki już z medalem na szyi. Piękne chwile z udziałem Polaka

Dawid Kubacki już z medalem na szyi. Piękne chwile z udziałem Polaka

Manuel Fettner, Ryoyu Kobayashi, Dawid Kubacki
Manuel Fettner, Ryoyu Kobayashi, Dawid Kubacki Źródło: Newspix.pl
Dawid Kubacki stanął na trzecim miejscu podium podczas sobotniego konkursu indywidualnego na skoczni normalnej. We wtorek 8 lutego Polak odebrał brązowy krążek na oficjalnej ceremonii medalowej.

Dawid Kubacki jest pierwszym reprezentantem Polski, który na igrzyskach olimpijskich w Pekinie sięgnął po medal imprezy czterolecia. Biało-Czerwony po pierwszej serii konkursowej na normalnej skoczni zajmował 8. miejsce, ale drugi skok i nieudane próby wyżej postawionych zawodników sprawiły, że zawodnik wskoczył na najniższy stopień podium.

Kubacki wygrał o pół punku ze Słoweńcem Peterem Prevcem, który po pierwszej serii plasował się na drugim miejscu. Swoją pozycję medalową Polak zawdzięcza również słabszej postawie Kamila Stocha, który stracił swoją dobrą trzecią pozycję i ostatecznie zakończył zmagania na 6. miejscu.

Dawid Kubacki odebrał już brązowy medal

We wtorek o godzinie 12:55 odbyła się oficjalna ceremonia medalowa, na której Dawid Kubacki odebrał swój brązowy medal. Srebro powędrowało do Manuela Fettnera, a złoto odebrał niepokonany Ryoyu Kobayashi. Krążki wręczała zawodnikom Maja Włoszczowska, która udziela się w Komisji Zawodniczej MKOl. – praca popłaciła w najwłaściwszym momencie (...). Wierzę, że ten medal zrzuci kamień z serca całej drużynie – powiedział Dawid Kubacki po ceremonii w rozmowie z TVP Sport.

Dawid Kubacki zdobył dla Polski 24. medal w historii występów naszego kraju na igrzyskach olimpijskich. Jeśli chodzi o medale imprezy czterolecia w samych skokach narciarskich, jest to dla nas 10. medal.