Zmiennicy dali radę. Lech Poznań gra dalej w Pucharze Polski

Zmiennicy dali radę. Lech Poznań gra dalej w Pucharze Polski

Piłkarze Lecha Poznań w meczu z Unią Skierniewice
Piłkarze Lecha Poznań w meczu z Unią Skierniewice Źródło: Newspix.pl / Adam Starszyński/ PressFocus
Zgodnie z oczekiwaniami Lech Poznań awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Kolejorz ograł na wyjeździe Unię Skierniewice (2:0), a obie bramki padły w pierwszej połowie.

Lech Poznań po kilkunastu kolejkach stał się jednym z pretendentów do wywalczenia tytułu mistrzowskiego w lidze, a równolegle dobrze rozpoczął rywalizację w Pucharze Polski. W 1/32 finału Kolejorz ograł Skrę Częstochowa (3:0), a w 1/16 mierzył się z Unią Skierniewice.

Ramirez otworzył wynik

I chociaż Maciej Skorża desygnował do gry zmienników, to jego podopieczni nie mieli większych problemów z pokonaniem trzecioligowca. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 9. minucie Dani Ramirez, który rozegrał dwójkową akcję z Michałem Skórasiem, kończąc ją mocnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Kilkanaście minut później było już 2:0 dla aktualnego lidera Ekstraklasy. Ramirez dograł z lewej strony w pole karne, gdzie Artura Sobiecha uprzedził Bartosz Broniarek, przypadkowo wbijając piłkę do własnej bramki. Po podwyższeniu prowadzenia na 2:0 goście nie forsowali tempa gry, skupiając się na atakach pozycyjnych. Unia z kolei próbowała sił w ofensywie, jednak nie była w stanie poradzić sobie z dobrze ustawionymi obrońcami Lecha.

Lech Poznań w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Po zmianie stron piłkarze Lecha kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając na wiele gospodarzom. W 65. minucie blisko podwyższenia prowadzenia był Joao Amaral, który uderzył w poprzeczkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a dzięki wygranej w Skierniewicach Kolejorz zameldował się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.