El. LE: Ruch z ledwością pokonał klub z... Liechtensteinu

El. LE: Ruch z ledwością pokonał klub z... Liechtensteinu

Zawodnicy Ruchu Chorzów (fot. RAFAL RUSEK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Ruch Chorzów pokonał FC Vaduz 3:2 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Chorzowianie mieli jednak mnóstwo problemów z drużyną z Liechtensteinu - podaje Sport.pl.
Goście z Liechtensteinu nie przestraszyli się chorzowian i wyszli na prowadzenie już w 16. minucie po golu Muntwilera. Dopiero wtedy z letargu wybudzili się "Niebiescy". Już trzy minuty później wyrównał Zieńczuk, a w 21. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Stawarczyka.

Chorzowianie wyszli na prowadzenie i... znowu się zacięli. To w drugiej połowie wykorzystali goście, którzy doprowadzili do wyrównania - w 59. minucie do bramki trafił Stahel. Wstydu pozwolił uniknąć Stawarczyk, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na kwadrans przed końcem meczu trafił do siatki.

Rewanż odbędzie się w następny czwartek. Awans polskiej drużyny wcale nie jest przesądzony.