Demolka FC Barcelony na pożegnanie legend! Błysk geniuszu Roberta Lewandowskiego

Demolka FC Barcelony na pożegnanie legend! Błysk geniuszu Roberta Lewandowskiego

Jordi Alba, Ansu Fati, Sergio Busquets
Jordi Alba, Ansu Fati, Sergio Busquets Źródło:PAP/EPA / Enric Fontcuberta
FC Barcelona była bezlitosna dla RCD Mallorki. Zawodnicy Xaviego spuścili łomot ekipie z Balearów 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Ansu Fati i raz Gavi, a jedną z asyst zanotował Robert Lewandowski. Takiego pożegnania z Camp Nou oczekiwali Jordi Alba i Sergio Busquets.

Skład FC Barcelony (1-4-3-3): ter Stegen – Balde, Christensen, Kounde, Alba – Gavi, Busquets, de Jong – Dembele, Lewandowski, Fati.

Skład RCD Mallorki (1-5-4-1): Greif – Maffeo, Gaya, Valjent, Copete, Costa – Rodriguez, Morianes, Baba, Ndiaye – Muriqi.

Koszmarne otwarcie RCD Mallorki. Kapitalny Robert Lewandowski

To, że FC Barcelona jest już mistrzem Hiszpanii, wiadomo od dawna, jednak chcą podkreślić to grubą kreską. A najlepiej Katalończycy zrobili to w otwarciu meczu z RCD Mallorcą, bo w 1. minucie meczu przeprowadzili znakomitą akcję, po której Ansu Fati zdobył gola na 1:0. Asystę drugiego stopnia zaliczył Robert Lewandowski, który posłał znakomite podanie do asystującego Gaviego. Stało się jasne, że to Blaugrana będzie czuła się zdecydowanie swobodniej. Piłkarze z Balearów utrudnili sobie sytuację w 13. minucie, kiedy Ndiaye ujrzał czerwoną kartkę po faulu na Balde. Hiszpan musiał opuścić murawę, a w jego miejscu zameldował się Sergi Roberto.

Grająca w dziesiątkę RCD Mallorca nie ułatwili sobie życia w 24. minucie. Właśnie wtedy Frenkie de Jong podał piłkę do Roberta Lewandowskiego, który z pierwszej piłki odegrał do Ansu Fatiego, a ten pokonał Greifa po raz drugi. Kapitan reprezentacji Polski był bardzo aktywny pod bramką przyjezdnych. W 31. minucie oddał groźny strzał na bramkę, ale golkiper gości nie miał z nim problemów. Goście nie mieli żadnego argumentu na rozpędzoną FC Barcelonę. Drużyna Xaviego jeszcze kilkukrotnie stworzyła zagrożenie pod bramką rywali, a bliski skompletowania hattricka był Ansu Fati, ale ostatecznie na przerwę zeszli przy wyniku 2:0.

Piękne pożegnanie dla Jordiego Alby i Sergio Busquetsa

Zaczęła się druga połowa a Blaugrana kontynuowała swoją grę. Chwilę po gwizdku Jordi Alba dośrodkował w pole karne, a tam Jules Kounde uderzył głową w poprzeczkę. Rozgrywka zrobiła się nieco ostrzejsza, bo po jednej z akcji na murawę padł napastnik przyjezdnych i musiały interweniować służby medyczne. W 54. minucie piłkę z linii wybił defensor Mallorki po uderzeniu Ousmane'a Dembele. A trzy minuty później Robert Lewandowski był bliski zdobycia gola głową, ale uderzył obok bramki. Ale kolejnych prób nie zabrakło. Najbliżej pokonania bramkarza był w 67. minucie, kiedy z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Można powiedzieć, że grała jedna drużyna. W 70. minucie Katalończycy przeprowadzili akcję prawą stroną boiska. Najpierw Jules Kounde podał do Ousmane'a Dembele, a ten odegrał ją do Gaviego. 19-letnia gwiazda FC Barcelony nie dała szans golkiperowi RCD Mallorki i mieliśmy już 3:0.

Kilka minut później o strzał pokusił się Sergio Busquets, ale został zablokowany przez defensorów przyjezdnych. A „Lewy” szukał swojego gola i w 78. minucie złożył się do uderzenia nożycami, ale minimalnie chybił. Chwilę później Xavi zdjął z boiska Jordiego Albę, który ze łzami w oczach opuścił murawę Camp Nou.

A kilka minut później trener Blaugrany uczynił to samo z Sergio Busquetsem, który w odróżnieniu od kolegi z zespołu, opuścił boisko uśmiechnięty od ucha do ucha. Wynik już nie uległ zmianie i wygrywając 3:0, FC Barcelona zamknęła sezon 2022/23 przed własną publicznością. W ostatniej kolejce zmierzą się w wyjazdowym meczu z Celtą Vigo.